BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Opinion / Editorial

Na ka humbur një parti!

Na ka humbur një parti!

Që kur filloi revolucioni në partinë demokratike,ajo erdhi gjithmone duke u pakësuar e fragmentizuar. Tërë jetën në këtë parti ka kënduar vetëm një qyqe. Kush guxonte të kundërshtonte një farë Sali Berisha, eliminohej ose nuk e merrte vesh nga ikte. Ky revolucion largoi nga partia të gjithë themeluesit dhe mbeti me ca gjyhnaqarë, që i mbajti krimineli me thërrime. Revolucionin e fundit e bëri kundër shokëve të tij brenda selisë. Me vare e me leva,me tymuese e granata, u nxori të shkretin Luli përjashta. Po Luli iku tok me vulën që e identifikonte partinë. Edhe Luli na u mor me një farë republike të re,që as ne as ai nuk e morëm vesh çfarë ishte e ku vajti. Të dy, (në fakt,tërë jetën e saj partia është drejtuar vetëm nga hitleriani Berisha),luftuan për  ta hapur partinë,po në të vërtetë e shqyen. Berisha  punoi si urithi brenda partisë demokratike,ku gërmonte të gjitha ligësitë e drejtimit të partisë, që në esencë e drejtonte vetë, po  për t’u mbuluar, kishte vënë një hu, të cilit ja gjeti anën dhe ja hodhi të gjitha të këqijat e partisë Lulushit. I shkreti Lushi ja futi gjumit dhe nuk u ndje më. Në të vërtetë s’kishte ç’të thoshte,se kishte murrjelën nga pas. Po mbase ka dhe ndonjë arsye që e di vetëm ai. Ama një gjë e tha publikisht: “Shyqyr që po marr frymë me gojën time!” Dhe kjo nuk është pak, se tetë vjet i shkreti Luli ka folur pa marrë frymë. Se krimineli, që përfundoi në humbës, vetëm ka larguar e nuk ka dëgjuar asnjë zë tjetër. Edhe të ziun Spaho,që e lanë gjashtë orë duke i fryrë bilbilit në Kuvend,në atë moshë, nuk i dërgoi njeri ta zëvendësonte. Duke e patur mbrapa një bandë,që i përdorte vetëm për t’i fryrë bilbilit,harroi vulën dhe humbi partinë. Tani e kërkon nëpër gjyqe,kur e kishte në dorë e s’dinte ta mbante. Tani ja ka hedhur fajin Ramës, se i ka humbur partia nëpër thekra e nuk di ku ta kërkojë. Krimineli bëri fjalë për një farë revolucioni, që do të shembte dynjanë, po këtë e përdori vetëm për të humbur themelie partinë, duke sulmuar shokët e tij. Me revolucion i qëroi  dhjetoristët, me revolucion e çarçafosi partinë dhe me revolucion deshi të rrëzonte Edi Ramën, por nuk arriti deri atje, se partisë i kishte humbur nami e nishani dhe s’kishte asnjë armë për të luftuar. Na del nëpër rrethe e na shpall kandidatët e partisë, po as ai nuk e di se si e ka emrin kjo farë partie!Ai e trumbetoi shumë këtë revolucion nga i cili do të shikonim protesta të fuqishme,i cili do të mbushte të gjitha rrugët e Tiranës, po rrotull tij u mblodhën vetëm bilbilfryrësit. Dhe humbi tok me revolucionin. Nuk e dimë në emrin e cilës partie i shpall ai kandidatët, që fillimisht kishin një sigël, po ua humbi revolucionari. Krimineli zgjodhi rrugën për të ikur vetëm, po i vetmi gjithmonë humbet. Nuk  kemi hallin e tij,se ai i humbur ka qenë,po la bilbilfryrësit pa parti. Është e vërtetë, që ai mblodhi shumë bilbilfryrësish me vete,po harroi t’i gjente partisë një emër, kur e dinte që vulën e ligjërimit të partisë ja kishte marrë Llushi, që po rri siç rrinte krimineli për të grumbulluar gabimet e tij, që në fakt ishin bërë me urdhër të kriminelit. Dhe tani na dërdëllis gjithë ditën,se lënia e mandateve të  deputetit,ishte gabim i rëndë. A ka vlerë ky konstatim i vonuar,xhanëm? Edhe këtë gabim fajin ja faturon Lushit. Apo edhe për këtë e kishte fajin Rama, që, siç dërdëllis ai, i paska blerë Rama! Dhe ky emërhumbur e vulëhumbur, pak e nga pak,ua humbi partinë demokratëve të vërtetë dhe vajti u fut si kollovar në shalët e Ilir Metës,me të cilin ka bërë pazare të vjetra. Ai e kishte partinë, po nuk gjeti dot një emër që ta ligjëronte. Dhe tani në dërdëllis e akuzon Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dhe gjykatën pse nuk e njeh atë si shumicë. Po si e ka emrin kjo parti e tij bilbilfryrëse. Organet e shtetit dhe të drejtësisë punojnë me logjikën e ligjeve,jo të grumbullimit sa më shumë bilbifryjtësish. E, pra, na duhet një emër  se na  ka humbur një parti. Gjykoni si për veten tuaj, se na ka mbetur një parti pa emër e demokratët pa parti. Kush ka mirësinë ta ndihmojë, paraqiteni në komisariatin më të afërt të Tiranës.