BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Opinion / Editorial

Ne, të moshuarit...

Ne, të moshuarit...

Jo rrallë ne, brezi i të moshuarve, qortohemi se nuk i përshtatemi botës moderne. Dakord, por nuk jemi ne që e cenuam ëmbëlsinë e melodive dhe të zërit, kujdesin për veshjen e hijshme dhe paraqitjen e jashtme serioze, të folmen me edukatë, romantizmin e kulluar në marrëdhëniet dashurore, sjelljen e kulturuar, pasionin për të shijuar letërsinë e mirë, vetëpërmbajtjen në shpenzimet e përditshme, pikësynimin për t’u bërë dikush në jetë me ndershmëri e djersë, solidarizimin me hallexhinjtë, sjelljen me respekt ndaj femrave dhe të moshuarve... Si shumica e të moshuarve, mund të mbaj gjallë një mbrëmje argëtuese. Fle natën si fëmijë, paçka se të nesërmen përtoj të ngrihem nga shtrati. Mund të qesh edhe me kritikët, megjithëse nganjëherë më revoltojnë. Nuk jam zevzek e as kryeneç, por jam në gjendje të shprehem kundër gjërave që nuk më pëlqejnë. Nuk më pëlqen trafiku i rënduar e kaotik, muzika me klithma gjer në kupë të qiellit, as lehjet e qenve që janë shumuar me progresion gjeometrik, as zënkat me vend e pa vend në rrugë e kudo. Dua respekt ashtu siç i respektoj bashkëqytetarët e mi. Dua të ndjehem i lirë e i shpenguar, prandaj përcjell në fejsbuk mesazhe me humor, që na zbavitin e nuk i bëjnë dëm askujt. Besoj se me këto që rreshtova më sipër, kam të drejtë ta quaj veten zëdhënës të mendimeve e dëshirave të bashkëmoshatarëve të mi.