BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Opinion / Editorial

Përse nuk e gjykon gjykata greke Belerin?

Përse nuk e gjykon gjykata greke Belerin?

Çorbën na i bënë tanët, që gjasme janë në opozitë. Kandiduan Belerin që Shqipëria të hyjë në sherr me Shqipërinë. Kjo, për arsye se Rama e ka mirë me të gjithë botën. Kaq dritëshkurtër janë antiamerikanët, sa bëhen edhe antishqiptarë. Pata marrim vesh, përse i duhet Greqisë një shqiptar, që janë shkulur me maç e me kuç për të mbrojtur një hajdut? Për një hajdut e njeri të dyshimtë nuk ka mbetur grek pa ardhur në mbrojtje të tij, deri dhe Kryeministri grek! Kaq i ngeshëm qenka ky Kryeministri sa gjen kohë e merret me një hajdut të deklaruar nga drejtësia shqiptare? Kërcyen në Tiranë avoketër grekë, ambasadorja greke e laço të tjerë. Po përse erdhën kur shqiptari Bejleri akuzohet nga drejtësia shqiptare se është i implikuar vetë në vjedhjen e votove? Opozita e sterrosur dhe strukturat greke pretendojnë se Bejleri po pengohet për të bërë betimin. Po kush tha që Bejleri i Berishës dhe Likes i ka fituar zgjedhjet? Po të ishte kjo e vërtetë, Bejleri nuk do të ishte në burg. Analogjia që bëhet me ish-deputetin e PD-së, që edhe pse ishte në burg, doli se e kishte zgjedhur populli. Po deputeti i PD-së i fitoi zgjedhjet nuk i vodhi si Bejleri. Drejtësia e faktoi me dokumente se Bejleri i kishte fituar zgjedhjet duke i vjedhur,dhe hajduti nuk mund të drejtojë një popull të tërë të ndershëm. Më vjen keq që edhe avokatia greke vjen padrejtësisht në Tiranë për të mbrojtur një hajdut të deklaruar publikisht. A thua të bëjnë drejtësi të vërtetë edhe në vendin e tyre këta delenxhinj të Avokatisë greke? Shumë zhurmë u bë për të përpunuar opinionin publik në të dy anët e vendit, në mbrojtje të një hajduti. Po kujt i duhet ky hajdut, që e mbrojnë me zjarr e me hekur? Të gjithë mbështeten tek vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, i cili është mbajtur para se të kapej me presh në dorëhajduti, që tani,ky vendim, edhe pse nuk është shfuqizuar, është nul. Nuk ka ndodhur kurrë që një kryetar bashkie hajdut të komandojë popullin e ndershëm. Me të marrë formën e prerë vendimi i gjykatës, vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve vetërrëzohet. Nuk e dimë, a u ka mbetur ndonjë lugë mend atyre batakçinjve, që nuk e kuptojnë ende, se të gjitha shkallët e gjyqësorit, ku është ankuar Bejleri,i kanë rrëzuar pretendimet e tij. Kjo këmbëngulje, sidomos e avokatisë dhe Kryeministrit grek,duhet të jetë e lidhur me interesa... Dhe duanë të fitojnë nga hajdutëria e tij. Kështu si po rrjedhin ngjarjet ka të ngjarë, që edhe gjykata greke të kërkojë ta gjykojë hajdutin Bejleri. Pala greke kërkon të na gënjejë me ca të drejta ndërkombëtare të lirisë, që i qenkan shkelur hajdutit Bejleri. Atëherë çfarë të drejte i janë mohuar një njeriu, që ka vjedhur votat e popullit për të fituar një post të pamerituar? Hajduti Bejleri i ka vetshkelur të gjitha të drejtat e një njeriu të lirë qëkur përdori popullin për të vjedhur. Po pyesim drejtësinë greke, që kur ndodhen në raste të tilla, çfarë lirie do t’i linit një hajduti ? Zotërinj, Beleri është shqiptar, prandaj lëreni drejtësinë shqiptare ta gjykojnë si të tillë.