BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Opinion / Editorial

Tryeza e PD-së, Bashës, “ogur” i mirë për fundin e ish-komunizmit dhe korrupsionit në Shqipëri

Tryeza e PD-së, Bashës, “ogur” i mirë për fundin

PD dhe kryetari i saj Lulzim Basha, organizuan një tryezë me disa ish-politikanë të nivelit lartë, që kanë përfaqësuar perëndimin, luftën kundër korrupsionit, shtetin demokratik, pro-amerikanët, ligjin në 33 vite. Ish-ministri Spartak Ngjela, ish-presidenti Bamir Topi, ish-ministri Uka dhe Zogaj, janë modelet që janë përballur me berishizmin, ish-komunizmin, korrupsionin, drejtësinë e kapur nga binomi, Rama-Berisha etj. në 33 vite. Kjo tryezë, si hapi i parë i opozitës së vërtetë të djathtë në Shqipëri ishte e suksesshme. Duhen edhe tryeza të tjera me programe dhe ide të reja të djathta, për të realizuar një koalicion që do të krijojë optimizëm e besim, frymë ndryshimi të vërtetë për të djathtën. Berisha dhe mbështetësit e tij, përfaqësojnë korrupsionin dhe anti-shtetin, kultin e individit në Shqipëri, në 33 vite. Me të drejtë Z. Ngjela i quan këta simpatizantë, të korruptuar, mbasi në të vërtetë janë të tillë. Skandalet me afera korruptive, të qeverisjeve të Berishës në 33 vite me aleatët e tij, janë prova dhe fakte të pakundërshtueshme. Ish-presidenti Topi, i cili është përballur ‘dhëmb për dhëmb’ me Berishizmin dhe mbrojtjen e shtetit ligjorë, e quan me te drejte Rithemelimin dhe partitë, që e mbështesin kazerma politike. Rithemelimi dhe Berisha, sot Edi Rama e kthyen demokracinë në Shqipëri, si ‘kazermë hermetike’, që prodhoi dhe trashëgoi, vetëm korrupsion dhe anti-shtet. Ish-deputeti pro-amerikan Preç Zogaj, ka qenë dëshmitarë i politikës anti-amerikane në PD dhe Shqipëri në 33 vite, prandaj mbron sot PD-në pro-amerikane. Ish-ministri i bujqësisë Rexhep Uka, ka kundërshtuar me dinjitet urdhrat politikë të Berishës, në dëm të bujqësisë që vazhdon sot me politikat e Edi Ramës, që e kanë shkatërruar këtë fushë, në favor të politikave anti-kombëtare për bujqësinë. Në këtë tryezë morën pjesë edhe shumë intelektualë dhe ish-politikanë, të cilët e mbështetën këtë iniciativë që duhet të çohet më tej, me intelektualë të rinj, për të bërë ndryshimin e madh dhe për ti dhënë fund tranzicionit 33 vjeçar të dështuar në Shqipëri.