BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Opinion / Editorial

Vëre bishtin e mbyll gojën o politikan cigano-grek!

Vëre bishtin e mbyll gojën o politikan cigano-grek!

19 shtator 2023 Deklaratë Zyrtare - Official statement 
Koha e shumëpritur e pëshpëritjeve në kafe, në rrugë, në lagje, në familje, në gëzim, në ëndrra…. kur do të arrestohen drejtuesit e ish-partive të emëruara nga Ramiz Alisë. Erdhi... Ka ardhur koha që policia të trokasë në derën e hajdutëve dhe vrasësve të 31 viteve. Kanë kërkuar azil politik familjarisht… disa të quajturit kryetarë partish, dihet ku... por edhe nëse aplikojnë në hënë...atje te kali i Skënderbeut, do të mbajnë përgjegjësi përpara ligjit të SPAK dhe publikut.

Kështu ndodh kur merresh me ish - partitë e Ramiz Alisë si: PS, PD dhe prej dy vitesh partia e rrugës me emrin e shkurtuar (bashkëfitojmë) me partinë antishqiptare të Vangjel Dules, propozojnë qëllimisht për kryebashkiak një copë injorance, vrasës si (Fredi Beleri) dhe me bashkëpunimin e Ilirjan Celibashit të KQZ-së, regjistruar (Freddi Beleri). Ilirjan Celibashi i KQZ-së, pa mbaruar votimin, emëron kryetar bashkie vrasësin Fredi Beleri, edhe pse Ilirjan Celibashi duhej të ishte në burg për vjedhje, krime dhe mashtrime.

Hajdut, mashtrues Ilirijan Celibashi cakton qëllimisht një vrasës (Fredi Beleri) kryetar bashkie për të krijuar tension dhe lufte civile, (ëndërra e tyre...) Nga ana tjetër, qeveria e Ramës është hajdute dhe non grata bashkë me partinë e rrugës (ata “fitojnë së bashku”). Me propozimin e tyre, na sjellin në tokën e shqiponjave një grup të quajtur juristë greke, ata ciganët, duke fyer ligjet e shqiptarëve dhe madje duke kërcënuar SPAK-un... edhe pse ata e dinë që SPAK financohet dhe kontrollohet nga Amerika, nga shqiptarët që e duan Shqipërinë, një Amerikë të vogël në zemër të Europës që ata krijuan shekuj më parë. Ashtu si grekët, francezët, serbët, rusët, madje edhe hajdutët e vrasësit e 31 viteve, ashtu edhe arka politike dhe të ashtuquajturit gazetarë-analistë, e dinë se dosjet e SPAK-ut dhe BKH-së i kanë mbaruar dosjet (kopsitur). Në fund të shtatorit dhe në fillim të tetorit, përfundojnë arrestimet e atyre që vodhën, grabitën dhe vranë shqiptarët. Mijëra arrestime brenda dhe jashtë kufirit... dhe konfiskim miliona pallatesh, hotelesh, vilash... çdo gjë e ngritur dhe e grabitur do të konfiskohet. Ato do t'u jepen falas 97% të shqiptarëve.

Ahhh…, ju trashëgimtarët (fëmijët e evgjitërisë-grekë) që kanë ardhur shekuj më parë nga Australia, keni 31 vjet që emëroni deputetë dhe qeveritarë në tiraninë e hajdutëve, vrasësve... futni hundët në punët e brendshme të vendit të shqiponjave. ...por hunda juaj e politikës greko-franceze, gjen shpejt vendin në fekalo-nevajtore... Por është koha e shqiponjave shqiptare që krijuan Evropën shekuj me parë...dhe me financimin e parave të patriotëve shqiptarë, Amerika u forcua shekuj më parë. .. dhe presidenti i parë George Washington ka qenë me gjak shqiptari, nëna e tij shqiptare. Dhe pastaj katër presidentë me gjak shqiptari.

Prandaj po ju paralajmërojmë dhe themi troç, vëre bishtin e mbyll gojën o politikan cigano-grek, nuk i harrojmë bajonetat dhe plaçkitjet e vëllezërve, Çamërisë sonë... Ja çfarë po ju themi ju: rrini urtë dhe mbylleni gojën se përndryshe do të shkoni në ferr... Po mashtron dhe flet në emër të Europës, zëri yt shkon deri te koloneli Janollatos dhe dëgjon fjalët që murmuritin në brekë të politikës greke, forca dhe fjalët e politikës greke, kanë çelësat e kashtës në politikën europiane. Çelësi i politikës amerikane për Europën dhe më gjerë... Shqiptarët patriotë e kanë çelësin, janë aty ku duhet... kanë dhënë gjak për mbrojtjen e kombit amerikan dhe të kombit shqiptar. Zgjohu shqiptari im... ka ardhur koha jote, mbaje kokën lart, Amerika është me shqiptarët kudo që je në tokën shqiptare dhe jashtë... Amerika është me shqiptarët..., forcat speciale amerikane janë kudo në tokën e shqiponjave në kufijtë e saj natyrorë në Malin e Zi, Kosovë, në Maqedoninë tonë.

Fytyra të zbehta, fytyra hajdutësh mashtruesesh të caktuar si juristë grekë dhe i ashtuquajturi kryeavokat francez... kryeavokati i palo-delegacionit, duke folur në frëngjisht thotë se: “Unë jam këtu për të drejtat e njeriut, nuk jam këtu si përfaqësues politik por si përfaqësues i dhomave të Evropës”. Kështu ndodh kur qeverisesh nga ish - partitë e Ramiz Alisë si: PS, PD dhe prej dy vitesh...partia e PD, parti rrugësh me emër të shkurtuar ( bashk-fitojmë)
partishpresademokrate.com
[email protected]
Misioner.... Kryetari i Partisë “Shpresa Demokrate” Prof. Pëllump Gani. Pilinçi