BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

“ Kuvendi i bëri atentat vdekjeprurës, ambasadorët të reagojnë”, reagon ashpër Gjekmarkaj nga Gramshi: Reforma në drejtësi duhet të vlejë për të gjithë jo vetëm për Opozitën, nuk do të lejojmë...

“ Kuvendi i bëri atentat vdekjeprurës, ambasadorët të

“PD është një parti misionare”, Gjekmarkaj nga Gramshi: Reforma në drejtësi duhet të vlejë për të gjithë jo vetëm për Opozitën, iu bë atentat vdekjeprurës

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj në një takim me demokratët e Gramshit, është shprehur se ditën e djeshme me vendimin e mazhorancës për të mos cuar në Kushtetuese mandatin e Xhaçkës, reformës në drejtësi iu bë një atentat vdekjeprurës.

Ai shton se si nënkryetar i Kuvendit i bën thirrje ambasadorëve të vendeve mike, që të reagojnë.

Sipas tij PD është një parti misionare solli pluralizmin dhe lirinë, ekonominë e tregut dhe demokracinë.

Te dashur demokrat e demokrate të Gramshit!

Në momente jo të zakonshme po zhvillohen takimet tona me ju ! Shqipëria po zvoglohet dhe shkretohet çdo dite !

Kjo nuk po i ndodh nga ndonjë pushtues !

Jo, e gjitha i vjen nga ish komunistet e shndërruar ne socialist dhe socialistet e shndërruar ne hajdut!

Një pushtet i kalbur nga korrupsioni do të kalbe Shqipërinë!

Një Kryeministër jashtë kontrollit të ligjit synon të kontrollojë çdo gjë!

E patë dje ku reformës në drejtësi ju bë atentat vdekjeprurës, e pate sesi Kuvendi i Shqipërisë nën thundrën e mazhorances kreu një puç kostitucional  duke mos njohur më gjykatën  kushtetuese për të tille?

Ne jemi të shqetësuar për rënien e legalitetit dhe triumfin e dhunës politike mbi te!

Si Nen Kryetar i Kuvendit ju bej thirrje ambasadorëve te vendeve mike , te shprehen, te reagojnë!

Nëse për ata reforma në drejtësi është vije e kuqe e tille duhet te jete edhe për Edi Ramen!

Reforma në drejtësi duhet te vleje për te gjithë jo vetëm për Opozitën.

Ju po e shihni sesi Lideri i Opozitës Sali Berisha pa akuze , pa hetim, vetëm se nuk ju përgjigj ftesës për te vrare kushtetutën dhe pranuar kufizimet e paligjshme u arrestua!

Kur kushtetuta dhunohet per te ndaluar themeluesin e pluralizmit, pluralizmi ka rene, kur kushtetuta dhunohet per te penalizuar Opoziten, liria ka rene!

Ne rrethana te tilla Sali Berisha eshte simbol , reagimi eshte detyre patriotike, indiferenca faj !

Kur gjykata  kushtetuese perdhunohet nga Kryeministri sistemi nje partiak eshte tek dera!

Pse nuk flet Presidenti i Republikes? A ka Shqiperia nje President sot? Jo kemi vetem nje kukull lepe peqe  ne duart e Edi Rames ! Ai hesht dhe firmos me urdher. Renia e Kushtetutes nuk eshte shqetesimi i tij.

Pse nuk flet vete Gjykata Kushtetuese, e goditur ne integritet ?

A ka Shqiperia nje te tille sot?

Sot ne Shqiperi nuk ka arbiter por ka vetem një Kryeminister dhe qeveri zgrapsash   qe do të na ktheje ne kohet e erreta, qe do te na mbaje te varfer, nen presion , te lidhur per buken e gojes dhe një Opozite me e motivuar se kurre, me e bashkuar se kurre, me luftarake se kurre, per qendruar, per tu perballur, per te fituar!

Ajo solli pluralizmin dhe lirine, ekonomine e tregut dhe demokracine , Shqiperine ne Nato dhe pa viza, infrastrukturen moderne dhe proceseset integruese, demokratet  duhet te jeni krenar per historine e vet!

Ne jemi me te zote, ne jemi me te ndershem, ne e duam me shume Shqiperine , e kemi demostruar me akte gjate ketyre 34 viteve! Kemi politikane cilesore, profesioniste te zote, intelektual te shquar dhe mbi te gjitha mbeshtetjen dhe deshiren tuaj per ndershmeri, mireqeversje, demokraci te vertete dhe integrim.

Ne, ju gramshiotet, Pd , shqiptaret nuk do te lejojme qe paratë e vjedhura te blejne vota dhe  të na vjedhin te tashmen dhe te ardhmen.

Nuk do ta lejojme as kur e bejne drejtoret e ministrave bashke me ministrat e tyre, nuk do ta lejojme as kur e bejne drejtoret  e Tiranes bashke me Kryetarin e tyre.

Trashigimia qe po i lene Shqiperise jane patronazhistet, sterilizimi, inceneratoret plehrat e tyre te cilat do ja heqim qafe Shqiperise bashke me ju.

Besoni tek fitorja dhe ajo di te vije. Kemi nje vit kohe per tja bere kete sherbim madhor Shqiperise dhe popullit te saj!

 

Më të lexuarat