BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Politike

117 palestinezë humbën jetën, shefi i OKB-së ngre alarmin: Nevojë emergjente për...

117 palestinezë humbën jetën, shefi i OKB-së ngre alarmin:

Disa vende i janë bashkuar OKB-së në thirrjen për një hetim për vdekjen e më shumë se 100 palestinezëve gjatë një dërgese ndihme në Gaza. Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres dënoi incidentin dhe tha se civilët palestinezë janë të dëshpëruar dhe kanë nevojë për ndihmë urgjente.

Hamasi akuzoi Izraelin se qëlloi kundër civilëve, por Izraeli tha se shumica vdiqën në një përplasje pasi qëlloi të shtëna paralajmëruese. Të paktën 117 persona u vranë dhe më shumë se 760 u plagosën të enjten teksa u grumbulluan rreth kamionëve me ndihma.

Të enjten kritikat ndërkombëtare ndaj Izraelit u rritën me presidentin francez Emmanuel Macron duke thënë se civilët ishin shënjestruar nga ushtarët izraelitë. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borell, e përshkroi incidentin si kërdi dhe krejtësisht të papranueshme.

Duke reaguar ndaj incidentit, Guterres shkroi në mediat sociale: "Unë dënoj incidentin e së enjtes në Gaza, në të cilin më shumë se 100 njerëz thuhet se u vranë ose u plagosën ndërsa kërkonin ndihmë për të shpëtuar jetën. Civilët e dëshpëruar në Gaza kanë nevojë për ndihmë urgjente, duke përfshirë ata në veri, ku OKB nuk ka qenë në gjendje të japë ndihma për më shumë se një javë." Të premten, Franca, Italia dhe Gjermania kërkuan gjithashtu një hetim të pavarur për vdekjet e karvanit të ndihmës.

Më të lexuarat