BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

28 persona të vënë në prangat e policisë 24 orët e fundit, reagon ministri Balla: Luftë frontale, pres reagim edhe më të ashpër ndaj krimit

28 persona të vënë në prangat e policisë 24 orët e

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar, pas aksioneve të policisë, ku janë arrestuar 28 persona në 24 orët e fundit.

Balla shprehet se policia i ka shpallur luftë krimit. Ministri thekson se po goditet sidomos armëmbajtja pa leje, që është burimi kryesor i krimit.

Reagimi i Ballës:

"Policia e Shtetit vijon të godasë çdo ditë fenomenin e armëmbajtjes pa leje, i cili mbetet burim për ngjarje kriminale. Tetë armë zjarri, mina me telekomandë, municion luftarak, shuma parash të vjedhura, lëndë narkotike dhe sende të tjera janë sekuestruar, duke çuar në arrestimin në flagrancë të 28 shtetasve, gjatë 24 orëve të fundit, në Tiranë, Durrës, Elbasan, Vau i Dejes, Lushnjë, Fier, Vlorë, Lezhë, Gjirokastër, Korçë, Dibër, Berat dhe Kukës. Pres reagim edhe më të ashpër ndaj krimit në përgjithësi dhe krimit të organizuar në veçanti.", reagon ministri Balla.