BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x

Politike

6 dhjetori nuk është pushim, Berisha plas prapaskenat e bujshme dhe paralajmëron: Do të derdhej...

6 dhjetori nuk është pushim, Berisha plas prapaskenat e bujshme dhe

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar sot se e marta e ardhshme e 6 dhjetorit nuk do të jetë pushim. Pas aludimeve prej dy ditësh në media, shefi i qeverisë në një dalje publike sot ka saktësuar se e marta nuk do jetë ditë pushimi zyrtar.

Për kryedemokratin Sali Berisha kjo është një shenjë që tregon se Edi Rama është tmerruar nga protesta e tij, e thirrur po më 6 dhjetor, në të njëjtën ditë kur në Tiranë vijnë 45 liderë europianë.

Sipas tij, kryeministri Rama e ka anuluar qëllimisht ditën e pushimit për administratën, sepse ajo do të “derdhej” në shesh bashkë me demokratët. Por kjo nuk e ka penguar Sali Berishën që t’i ftojë punonjësit e shtetit t’i bashkohen.

“E morët vesh çfarë bëri. E anuloi ditën e pushimit për administratën, sepse u tmerrua, sepse administrata mund të dilte në protestë me ne. I bëj thirrje administratës të vijnë tek ne. Kur kuptoi që administrata e tërë do të derdhej në shesh, e anuloi tha ka qenë lajm i rremë, kur ata ishin njoftuar të gjithë”, tha Sali Berisha, kryetar i PD.

Më të lexuarat