BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

73-vjetori i Forcës Ajrore, Meta nuk 'harron' sulmet ndaj Ramës: Rilindja degradoi ushtrinë nga korrupsioni

73-vjetori i Forcës Ajrore, Meta nuk 'harron' sulmet ndaj

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka kujtuar 73-vjetorin e Forcës Ajrore Shqiptare.

Meta shprehet se Rilindja degradoi ushtrinë nga korrupsioni endemik, duke shtuar se PL do të ketë prioritet ushtarakët.

Postimi i kryetarit të PL, Ilir Meta:

Në 73-vjetorin e Forcës Ajrore shpreh mirënjohjen dhe respektin më të lartë për të gjithë ata që e krijuan dhe e ngritën lart këtë forcë, për familjet e tyre dhe në veçanti për pilotët Dëshmorë, të cilët humbën jetën për të mbrojtur dhe siguruar pavarësinë e hapësirave shqiptare ndër vite.

Një falenderim për të gjithë veteranët që vazhdojnë të përcjellin ndër breza vlerat më të larta të ushtrisë shqiptare duke edukuar me patriotizëm dhe atdhedashuri brezat e rinj.

Në këto vite “Rilindja” e degradoi Forcën tonë Ajrore duke e përdorur për aktivitete të paligjshme, nga fikja e radarëve dhe deri tek trafiku i drogës, si dhe duke e çuar në dekadencë totale me helikopterë të blerë shtrenjtë por që nuk punojnë për shkak të korrupsionit.

Rritja e pensioneve të ushtarakëve, shtimi i buxhetit dhe rimëkëmbja e plotë, jo propagandistike, e Forcave të Armatosura shqiptare, siç e meriton një vend anëtar i NATO-s është prioritet i Partisë së Lirisë, që një objektiv të saj madhor ka sigurinë kombëtare dhe mbrojtjen e sovranitetit të Shqipërisë!

Më të lexuarat