BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

A do dërgojë NATO trupa në Ukrainë? Ja si përgjigjet presidenti Zelensky nga Samiti në Tiranë: E gjitha varet vetëm nga…

A do dërgojë NATO trupa në Ukrainë? Ja si përgjigjet

Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky, i pyetur nga gazetarët në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka folur në lidhje me mundësinë e dërgimit të trupave nga NATO në Ukrainë, referuar deklaratës së presidentit francez Emmanuel Macron, i cili tha se nuk e përjashton diçka të tillë.

Zelensky u shpreh se detajet në lidhje me atë që është disktutuar në samit, do t’i mësojë gjatë vizitës së radhës së Macron në Ukrainë.

Zelensky theksoi se e rëndësishme është që Ukraina të mbijetojë dhe të jetë e fortë në front, për të cilën tha se është jetike dërgesa në kohë e ndihmave.

Një sugjerim i Macronit ka qenë që mund të jetë një aksion për dërgimin e trupave në Ukrainë. Ka diskutime brenda aleatëve mbi këtë çështje? Dhe cila është situata me armatimet?

Zlenesky: Kisha një takim me Macron dhe ishte një takim me shumë nisma, koalicion për artilerinë psh.

Ne duhet të mbijetojmë, ndaj duam vendime konkrete. Ndaj nuk mund të ndaj me ju detaje apo shifra. Na duhet të mbijetojmë, pra gjithçka që kemi vendosur, çdo ndihmë duhet të vijë në kohë. Kljo është nisma më e mirë e të gjitha. Nëse do fitojmë apo jo varet nga kjo.

Sa i përket mundësisë së trupave, nuk kam qenë në samit. Zyrtarisht Macron do vijë Ukrainë në mes të marsit, ndaj do të ndajë detaje në lidhje me këtë çështje. Aty do njihem me hollësitë e planit. Kur ndajmë mes esh nisma, të gjitha janë hapi i 2 apo i 4, por hapi i parë është mbrojtja, që të jemi të

Më të lexuarat