BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS për qarkun Tiranë

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS
x
BREAKING NEWS

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja emrat

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja
x
BREAKING NEWS

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali zbulon emrat

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali
x
BREAKING NEWS

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e fortë: Do ketë bojkot masiv, zgjedhjet më të dobëta të zhvilluara ndonjëherë

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x
BREAKING NEWS

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen dy skenarë për zgjedhjet e 14 majit, zbulohen EMRAT, ja si janë ndarë anëtarët

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen keq ndaj kandidatëve të PS: Duhet të arrestohen

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen
x

Politike

A do të jetë në krah të Sali Berishës? Fatmir Mediu përgjigjet për aksionin opozitar

A do të jetë në krah të Sali Berishës? Fatmir Mediu

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se nuk ka disktuar ende me Sali Berishën për aksionin opozitar.

Ai nënvizoi se në zgjedhjet e ardhshme lokale, opozita duhet të hyjë me një kandidat.

“Nuk kam pasur një disktuim me të rreth kësaj çështje, bashkë me kolegët e tjerë jemi përpjekur të shohim mënyrën e një organizimi sepse zgjedhjet që kemi përpara ka dy nivele, ka një nivel  për bashkitë që opozita duhet të ketë një kandidat. Ideja e primarve nuk funksionon thjesht dhe vetëm brenda një partie politike”, u shpreh Mediu.

Më të lexuarat