BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

A e pengon çështja Beleri integrimin? Kocaqi zbulon çfarë pritet të ndodhë: Greqia s’na ka mbështetur asnjëherë...

A e pengon çështja Beleri integrimin? Kocaqi zbulon

Studiuesja Elena Kocaqi, foli në lidhje me çështjen e “Belerit” ndërsa u pyet nëse do e pengojë integrimin e Shqipërisë në BE.

Në një intervistë televizive, ajo theksoi se Greqia se ka mbështetur asnjëherë vendin tonë.

“Ne na kërkojnë llogari të gjithë por në shtëpi të tyre nuk lejojnë njeri. Thotë se nuk kanë asnjë minoritet. Mos mendoni se Greqia e ka mbështetur Shqipërinë për BE, e kanë detyruar të tjerët. Po të ishte do të kishte  njohur Kosovën. Në çdo  luftë që ka ndodhur në Greqi kanë qenë dhe shqiptarët kanë luftuar”- tha ajo.

Mes tjerash ajo theksoi se  Greqia e ka detyrim të njohë Kosovën.

“Greqia ka detyrim ta njohë Kosovën. Edhe nëse nuk e njeh Greqia, nuk na prish unë fare përderisa e ka njohur Amerika.  Derisa këtu ne jemi në një kujdestari ndërkombëtare që është shteti më i fuqishëm të botes, nuk ka mundësi , as Greqia as Rusia dhe askush të ndërhyjë”-tha ai.

Më të lexuarat