BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

A je takuar me McGonigal? Ja si përgjigjet Ilir Meta

A je takuar me McGonigal? Ja si përgjigjet Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh sot se pas daljes në publik të çështjes “McGonigal”, biznesmenë dhe pronarë mediash po dëshmojnë se u është bërë presion nga kryeministri për “hetimet që po u bën Amerika”.

Duke folur në një konferencë për shtyp ai tha se nuk është takuar asnjëherë me ish zyrtarin e FBI-së.

Pyetje: A je takuar me McGonigal?

Meta: Absolutisht që nuk jam takuar e nuk kam tentuar të takoj një person të tillë. Në Tiranë këto ditë po zbardhen shumë të vërteta nga biznesmenë dhe pronarë mediash. Kemi të vërteta që me të kanë pasur mundësi të takohen edhe persona me background problematik.

Bashkëpunëtorët e kryeministrit tonë janë përpjekur ta kthejnë çështjen e non gratave në biznesin më të madh në Shqipëri pas trafikut të drogës. Disa fakte kanë dalë.

Rama gjatë viteve që ka qenë në zyrë i ka thirrur dhe u ka bërë presione për tu vënë gjoba për mediat e tyre që të mos ishin kritike duke u thënë se kanë probleme me SHBA-të, duke thënë se po hetohen dhe u thotë “e keni nga Amerika”. Është përpjekur që edhe persona që e kanë ndihmuar, të përdorë lëvizje të tilla për të ulur kërkesën e pritshmërive të tyre. Këto janë fakte që po dalin dhe do të dalin edhe më tej.

Është detyrë e drejtësisë sonë që të bëjë një hetim të thellë të gjitha ardhjeve të zotërisë në Tiranë, por edhe të Rossinit, të gjithë kontaktet që kanë pasur këtu.

 

Më të lexuarat