BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

A mund të ketë bashkim Basha-Berisha? Ja si përgjigjet Ina Zhupa

A mund të ketë bashkim Basha-Berisha? Ja si përgjigjet Ina Zhupa

Deputetja e PD, Ina Zhupa thotë se PD nuk ka asnjë shqetësim që e lidh me ndonjë aleancë tjetër, sepse ajo do të kandidojë me kandidatët potencial dhe nën logon e saj.

“Ne nuk njohim asnjë kandidatë asnjë strukturë paralele tjetër që bën zgjedhje kandidatësh në emër të PD, kjo parti e ka barë procesin e saj me të gjithë anëtarët e saj rreth një viti më parë, dhe PD do të zgjedh ata demokratë kandidatë që do të japin një fitore në këto gjashtë bashki për zgjedhje të pjesshme. Nuk kemi asnjë shqetësim që lidhet me struktura të tjera, PD do të kandidojw më kandidatin e saj, nen logon e saj, kështu që çdo aleancë tjetër trekëndore apo katërkëndore, apo elementë të së shkuarës politike nuk na dëmtojnë, ne do të kemi përballë kandidatin e pa inkriminuar, me integritet moral e profesional që përfaqësojnë ato gjashtë zona, dhe jemi të sigurte që do të marrim përfaqësimi në ato gjashtë bashki të vendit”, tha Ina Zhupa për MCN Tv.

Më të lexuarat