BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Agron Tufa e paditi, Arben Duka: Është mbeturinë e fashizmit, nuk ka gjyq që e shpëton nga zemërimi popullor

Agron Tufa e paditi, Arben Duka: Është mbeturinë e fashizmit, nuk

Poeti Arben Duka shpërtheu në akuza dje kundër kreut të Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa. Ky i fundit e paditi pak ditë më parë për shpifje, por Duka iu kundërpërgjigj dje. Nga një studio televizive ai e quan Tufën fondamelist islamik që nuk meriton as të urrehet. Sipas Dukës, Agron Tufa nuk shpëton dot nga zemërimi popullor dhe i bijve të heronjve të rënë gjatë Luftës Antifashiste Nacional-Çlirimtare. “I është kundërvënë Shqipërisë, por historisë nuk i kundërvihesh dot. Ai i ka hapur shumë punë vetes sepse ka bërë një krim, kundër historisë dhe do ecë gjithë jetës me kokën mbrapa. Nuk kemi parë asnjë lloj dokumenti, thjesht mendime që këta janë kriminelë. Por ne nuk jemi dakord. Është një fondamentalist islamik që lutet shtatë herë në ditë edhe në zyrën që ia ka dhënë Edi Rama. Le ta mohojë po deshi. Nuk mund të krahasohet karakteri im me atë. Mua nuk më duhet se çfarë ka ai. Ne kemi kundër-fakte për këtë. Ne kemi gjithë historinë e luftës. Ai fol në përgjithësi. Ai është i tëri shkretëtirë, nuk meriton as të urrehet. Ai shpif kundër meje. Atë nuk ka gjyq që e shpëton nga zemërime popullor, nga historia e ndritur e luftës. Janë mijëra pasardhës të atyre heronjve dhe ai po mohon gjithçka shqiptare, jo vetëm luftën. Ai nuk mundet që heronjtë e popullit t’i shpallë kriminelë”, tha Arben Duka. Poeti shtoi se Agron Tufa nuk mund t’i quajë partizanët kriminelë sepse ata janë nderi i kombit. “Unë nuk po mbroj komunizmin, por LANÇ dhe heronjtë e saj që kanë dhënë gjakun në lule të rinisë për të mbrojtur lirinë. Si ka guxim ky, Tufa, apo tufërat e tjera, mbeturina të fashizmit, të ballistëve t’i shpallë kriminelë kur e gjithë bota i nderon. Kjo nuk qëndron. Ne nuk jemi të detyruar të besojmë ato që thotë zoti Tufa. Këta që i ka shpallur ky kriminelë janë nderi i kombit, janë elita e luftës që kanë dhënë gjakun, që kanë dhënë jetën, janë heronj të popullit dhe i ka hyrë në gjak historisë së Shqipërisë”, deklaroi Arben Duka. Ai komentoi edhe padinë që Tufa ka bërë ndaj tij. “Nuk e di fare pse jam paditur. Ai para meje është një liliput. Unë skam asnjë lidhje me kërcënimin e tij rrugëve. Ai ka hyrë në hak me historinë e Shqipërisë, ka hyrë në sherr me LANÇ, me mijëra nipër e mbesa të rrënjëve të popullit që ai i ka shpallur kriminelë”, tha poeti Arben Duka.

Më të lexuarat