BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

“Ahmetaj po bën lojën e ...”/ Gazetari Hoxha zbardh mesazhet e koduara dhe tregon për çfarë po e paralajmëron Edi Ramën: Njësoj si Saimir Tahiri

“Ahmetaj po bën lojën e ...”/ Gazetari Hoxha zbardh

Gazetari Poli Hoxha ka reaguar në lidhje me ish zv.kryeministrin Arben Ahmetaj ku paralajmëroi kryeministrin Edi Rama gjatë intervistës që dha dje në emisionin “Opinion”.

Sipas Hoxhës, në intervisten per gazetaren Rovena Neziri, ai ka zgjedhur të bëjë lojën e mesazheve dhe kërcënimeve, si ish ministri Saimir Tahiri.

Sakaq ai shtoi se Ahmetaj çedoi në disa pika sa i takon mbrojtes së tij si i përfshirë në aferën e inceneratorëve.

Hoxha: Ai paralajmeroi kryeministrin Edi Rama, kur i thotë se ti nuk mund të bësh gjyqtarin.

Ahmetaj ka zgjedhur të qëndrojë dhe të bëj të njëjtën lojë që bëri Saimir Tahiri, lojën me mesazhe të koduar, me kërcënime dhe mesazhe. Unë kështu e lexoj.

Grupet u ndanë, u prishën interesat rrugës dhe ne po shikojmë një luftë mediatike brenda dy grupeve, një që sulmon grupin e Ahmetajt por të dy grupet janë brenda aferës. Në thelb të gjithë jaën të përlyer.

SPAK të jetë i kujdesshëm ta ndjek, edhe emisionin e djeshëm.

Si ju duk mbrojtja publike e Ahmetajt?

Ai cedoi në disa gjëra, nuk sqaroi marëdhënien e tij me Zoton dhe Mërtirin. Ai nuk sqaroi dhe u përpoq ta shmang si ishte puna e vilës.

Më të lexuarat