BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Akuza e medias greke për dëbimin e gjyqtares Irena Gjoka, gazetari Tela lëshon deklaratën e fortë: Nuk ka dokument, duhet...

Akuza e medias greke për dëbimin e gjyqtares Irena Gjoka, gazetari

Media greke botoi sot shkrime ku thuhej se kryetarja e GJKKO-së, Irena Gjoka, që kryeson trupin gjykues nga kryetarit të zgjedhur të bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, kishte falsifikuar një dokument për të hyrë në Greqi dhe ishte dënuar për të mos hyrë më për 12 vite.

Sipas gazetarit Andi Tela duhet parë dokumenti që pretendojnë grekët dhe nëse ai është i vërtetë duhet të hetohet trupa gjykuese e Vettingut që kaloi kandidaturën e gjyqtares Gjoka në vitin 2019.

“Kur flasim për raportet Shqipëri-Greqi për çështjen “Beleri” jemi në një kor që Greqia nuk ka arsye të bëjë presion, të vërë veton e saj për çështjen e integrimit të Shqipërisë dhe kjo është një çështje më vete.

Në rastin në fjalë ne kemi kryetaren e GJKKO-së, e cila është akuzuar fillimisht nga z. Berisha dhe avokati i tij për faktin se kishte fshehur përjashtimin nga KLD-ja e asaj kohe që drejtohej nga z. Berisha dhe nuk e kishte pasqyruar te dokumentet e vettingut dhe që mund të shërbente si fakt për të hequr dorë nga gjykimi i z. Berisha. Ajo që ka ndodhur sot ka të bëjë me të njëjtën gjyqtare. Një shkrim i një gazete greke, e pashoqëruar me një dokument bën fjalë për një histori, ku pretendohet se zonja Gjoka ka siguruar një vizë 100 ditore, që merrej nga shtetas me kombësi greke, ose që kishin lidhje familjare në Greqi. Dyshohej se kjo ishte falsifikuar. Ne nuk e dimë nëse gjyqtarja në fjalë për penalizuar për këtë veprim apo është përjashtuar me dëbim 12-vjeçar nga Greqiam, pra nga BE-ja.

Do të duhej që zonja të kishte deklaruar në formular se është përjashtuar, dëbuar nga shteti grek. Tani duhet parë nëse kjo zonja ka udhëtuar në periudhën 12-vjeçare. E dyta është nëse ky dokumenti është real, e ka parë kush. Ndaj ne duhet të shohim dokumentin, dhe nëse ai është i vërtetë, atëherë këtu duhet të ketë vetting për vettingun”-tha Tela.

Më të lexuarat