BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Akuzat e Ahmetajt për inceneratorët, Kulluri thirrje demokratëve të bashkohen në protestë: Qeveritë kanë rënë për shumë më pak se kaq

Akuzat e Ahmetajt për inceneratorët, Kulluri thirrje demokratëve

Sekretari i PD-së për Marrëdhënien me Publikun Edvin Kulluri, i ka bërë thirrje për bashkim të opozitës në një protestë të vetme. Dje, me anë të një postimi në rrjetet sociale, duke iu referuar deklaratave të ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj ndaj kryeministrit Edi Rama dhënë pak ditë më parë në një intervistë televizive, Kulluri thotë se kryeministri dhe kryetari i bashkisë duhet të japin dorëheqjen për ti hapur rrugë hetimit të thelluar të SPAK për inceneratorët. “Edi Rama dhe Erjon Veliaj duhet te japin dorëheqjen për ti hapur rrugë hetimit më të thelluar të SPAK për çështjen e Inceneratorëve! Fjalët e ish-zëvendës kryeministrit nën hetim Ahmetaj, janë indicie juridike të qarta në formën e dëshmisë për implikimin e kupolës qeveritare dhe Bashkisë Tiranë! “Nuk bëhem kokë turku për Ramën, më kanë kërcënuar mua dhe familjen time” dhe “pronari i vërtetë i inceneratorit të Tiranës është Veliaj” janë deklaratat më të rënda të mundshme”, tha ai. Kulluri theksoi se opozita pas këtyre dëshmive publike të Arben Ahmetaj duhet tu bëjë thirrje për protestë mbështetësve të saj. “Qeveritë kanë rënë për shumë më pak se kaq! Opozita pas këtyre dëshmive publike të Arben Ahmetaj duhet tu bëjë thirrje për protestë mbështetësve të vet pavarësisht nga ndasitë që kemi për çështjen e non-gratës, apo pretendimet e tjera të Bardhit dhe deputetëve që e mbështesin! Komisionin hetimor për inceneratorët e ngriti e gjithë opozita bashkë dhe kjo çështje duhet çuar deri në fund nga e gjithë opozita po bashkë! Ky reflektim vlen dhe për Adriatik Lapaj, Arlind Qorri dhe Endri Shabani si parti jo-opozitare”, shkruan Kulluri.

Më të lexuarat