BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Politike

Akuzat e Gaz Bardhit ndaj Olsi Ramës, avokati Idajet Beqiri zbulon prapaskenat e bujshme: Do i kthehet kundër...

Akuzat e Gaz Bardhit ndaj Olsi Ramës, avokati Idajet Beqiri zbulon

Avokati Idajet Beqiri tha se akuzat e demokratit Gazment Bardhi ndaj Olsi Ramës, vëllait të kreut të qeverisë Edi Rama, anë shpife të rënda.

Në një intervistë për “Tirana Live”, ai tha se Bardhi po tregohet qesharak dhe se akuzat për shpifje do i kthehen kundër.

“Është shpifje e rëndë që bëhet për shkak të detyrës. Edhe SPAK do e konsiderojë kallëzim të rremë.ai që ka qenë bashkëpunëtor dhe që nuk i ka dalë emri është shqiptuar. Por janë 5 milionë shqiptarë, është shpifje ordinere. Bardhi bëhet qesharak dhe këta tani kanë ngelur pa kokë, ose kokë është e krimbur aq rëndë sa nuk ka kush ti orientojë që të thotë ‘ e kemi bërë lesh e li PD’, e kemi ndarë në 50 pjesë. Po bëhemi qesharakë’. Mirëpo atje nuk ka koka të ftohta që të dalë, nuk ka një senat që të thonë ‘qetësohuni se kemi shkruar në drejtim të paditur.

Do të konsiderohet një kallëzim penal inekzistent dhe kjo do të përdoret nga Olsi Rama në gjyqin që ka hapur nga Bardhit për shpifje dhe kallëzim i rremë. Kjo do i kthehet kundër Bardhit.“, tha ai.

Po ashtu avokati foli edhe për komisionin e dezinformimit, ku tha se është i domosdoshëm

“Kjo është e domosdoshme dhe bëhet mirë që një gjë e tillë e merr në konsideratë Kuvendi. Sidomos për situatën aktuale ku jem. Nuk përben ndonjë lajm. Për këta njerëz që janë implikuar dhe kanë shitur shpirtin te të huajt dhe jetojnë me dinar, rubla, euro të vendeve që armiq të betuar të Shqipërisë, nuk kanë as turp. U duket sikur është nder. Ka ardhur koha që këta njerëz që jo vetëm duhet tri nxjerrim me dokumente dhe fakte, por edhe duhet sensibilizuar populli, pasi jemi duke vuajtur nga kjo garniturë prej 30 vitesh. Na ka çuar në shkatërrimin e ekonomisë, ushtrisë, pra ka një kufi”, përfundoi avokati Beqiraj.

Më të lexuarat