BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Akuzat e Rithemelimit ndaj Ramës për dhunimin e avokatit Mëngjesi, Gjekmarkaj nuk kursehet ndaj qeverisë: Jemi në diktaturën e korrupsionit

Akuzat e Rithemelimit ndaj Ramës për dhunimin e avokatit

Deputeti i Rithemelimit Agron Gjekmarkaj, i ftuar në një program televiziv ka komentuar zhvillimet në PD dhe situatën politike në vend.

Gjekmarkaj theksoi se ministrat e qeverisë Rama po bëjnë paradë në SPAK, duke shtuar se qeverisja aktuale ka rënë moralisht. Ai tha se Shqipëria po bie në diktaturën e korrupsionit.

Agron Gjekmarkaj: Seancat plenare prej muajsh janë në anomali. Lideri i opozitës është arrestuar edhe pa hetim. Kryeministri e ka kuptuar se hallka e dobët e tij është korrupsioni. Ministrat bëjnë paradë në SPAK dhe mund të themi se kjo qeveri ka rënë moralisht. Antikorrupsioni është slogan i qeverisë e nuk ka si të jetë Komision. Ne po biem në diktaturën absolute të korrupsionit. Mazhoranca është e venitur dhe e zbehtë. Në lidhje me Komisionin për Antikorrupsionin, mund të them se ne nuk lajmë fytyrën e pisët të qeverisë. Unë besoj se PD e ka nisur rrugëtimin e NATO-s, ka nisur rrugën europiane dhe do jetë ajo që do të mbyllë procesin e integrimit europian. PD po vepron ndryshe.

Në lidhje me z Berisha, fakti që shumica e demokratëve ndoqi atë, tregon se Sali Berisha është një lider i padiskutueshëm për Partinë Demokratike. PD është i vetmi institucion që mund të ndalë hovin e gabuar të qeverisë. Partia Demokratike nuk është ndaluar që të diskutojë çështjen nëse Berisha do jetë kandidati për kryeministër. Nuk jemi ndalur ende për të gjetur formulën sesi do të përballemi me kundërshtarin. Mendoj se PD do të marrë vendimin e duhur për këtë çështje. Nuk mund të jem fallxhor, nuk e kemi diskutuar këtë gjë në parti.