BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Akuzat ndaj Ramës për dhunimin e avokatit Mëngjesi, analisti Kikia 'demaskon' Rithemelimin: Çfarë provash kishin që akuzonin kryeministrin, një autogol

Akuzat ndaj Ramës për dhunimin e avokatit Mëngjesi, analisti

Gazetari, Mentor Kikia i ftuar në një emision televiziv, u shpreh se menaxhimi që Rithemelimi i bëri ngjarjes ku u dhunua brutalisht avokati Sokol Mëngjesi ishte një autogol.

Kikia: Dua që në këtë qëndrim timim të jem totalisht i zhveshur politikisht.

Dua ta ndaj ngjarjen në dy pjesë.

Ngjarje kriminale e cila është harbute, e tmerrshme, e rëndë, i ka të gjitha të zezat brenda.

Dhe mjafton vetëm ngjarja për të ngritur edhe kauza politike, mbi mungesën e rendit, mbi trimërimin e krimit, mbi arsye pafund.

Pjesa tjetër ka të bëjë me menaxhimin që partia Demokratike i bëri ngjarjes dhe ky ishte absolutisht një autogol.

Çfarë provash kishte partia Demokratike që të dalë dhe të deklarojë që porositësi i vrasjes apo i tentativës për vrasje, apo i dhunës është Edi Rama?

Që një parti politike që është opozita të dalë pa asnjë lloj prove dhe të thotë nga podium zyrtar që sulmi është politik, dhe porositësi është Edi Rama. Duhen prova bindëse.

Më të lexuarat