BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Akuzat për CEZ-DIA?/ “Nuk më kërcet fare”, Meta nuk përmbahet në konferencë: Dumani ka falsifikuar procesin! Jam i sigurt që do të bëhem Kryeministër

Akuzat për CEZ-DIA?/ “Nuk më kërcet fare”, Meta nuk

Kreu i Partisë së Lirisë, i pyetur nëse ka frikë se mund të futet në burg për çështje CEZ-DIA, por ai është shprehur se “nuk ia ndjen fare sepse është i pastër si kristali”.

Ndërsa për pyetjen nëse ka frikë se do të shpallet ‘non grata’ nga SHBA, Ilir Meta tha se nuk e ka problem këtë. Problem tha ai, “do të jetë kur Ilir Meta të shpallë ‘non grata’”.

Ndër të tjera, kreu i PL u shpreh i sigurt se do të jetë kryeministër i Shqipërisë dhe pas më shumë se 20 vitesh, do të marrë dhe një mandat si President i Republikës.

“Nuk më kërcet fare jo vetëm për CEZ-DIA, por për asgjë, sepse jam kristal i pastër. Por ky Dum-dumani është përpjekur të falsifikojë një proces të tërë, me të cilin merret që nga dhjetori i 2019 ka marrë përsipër se do të bëjë namin dhe para një mentori të vetë.
Nuk ka kurajo të merret me aferën e Ramës, do të merret me ato çështje që kanë qenë të mbyllura dhe kanë qenë të hapura me persona delinkuent dhe ai i çmenduri që ka qenë dënuar për dhunë në familje” u shpreh Meta.

Me tej kreu i PL tha se “një gjë e kam të sigurt, që do të jemi kryeministër i Shqipërisë dhe e kam të sigurtë do bëj dhe një mandat {residenti pas 20 e ca vitesh.

Nuk është problem “non grata”. Problem është kur të shpall Ilir Meta ‘non grata’. Këtë paralajmërim e ka bërë dhe kur ka qenë President”, tha Meta.

Më të lexuarat