BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

Albin Kurti uron Pavarësinë e Shqipërisë nga Vlora, përulet para dëshmorëve të Kombit dhe bën thirrje për bashkim

Albin Kurti uron Pavarësinë e Shqipërisë nga Vlora,

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar dhe ka dhënë dje një mesazh nga Vlora, me rastin e Ditës së Flamurit. Albin Kurti në një prononcim shkurt për mediat tha se kjo është dita e bashkimit. “Gëzuar të gjithëve 28 nëntorin, festën e bashkimit! Flamuri, pavarësia, bashkimi dhe liria”, deklaroi Albin Kurti shkurt për mediat. Po ashtu, kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, nga Vlora, ka uruar sërish  shqiptarët për festën e madhe të flamurit, pasi doli nga një ekspozitë me piktura që ishte organizuar në nder të kësaj dite të veçantë për shqiptarët. “Ishte kënaqësi që të ndjekim ekspozitën e kuruar me shumë kujdes dhe pasion nga Evi Pojani me piktorë vlonjatë pastaj të shohim edhe përmbledhjen filatelike, ndërsa në hyrje janë edhe dokumente historike të komunitetit Mbrojtja Kombëtare e Kosovës. Nga maji i vitit 1918 deri në janarin e vitit 1923. Me këtë rast, gëzuar të gjithë shqiptarëve 28 nëntorit, këtë festë të madhe  të flamurit, lirisë, pavarësisë dhe bashkimit të të gjithë shqiptarëve në Shqipëri, kudo në Ballkan, rajon, e mërgatë. Lavdi dëshmorëve të Kombit. Sot është ditë pushimi, por çdo ditë tjetër duhet të punojmë për idealet e Ismail Qemalit nga Vlora, Skënderbeut nga Kruja e Adem Jasharit nga Prekazi”, u shpreh ai. Pyetjeve në lidhje me deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha për takimin sot me kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama, Kurti tha: “Nuk është sot dita të flasim për dallime politike, por polemikat aktuale. Sot jemi bashkë, shqiptarët kanë të përbashkët gjuhën dhe kulturën, historinë dhe ardhmërinë dhe e tashmja mbushet me kuptim pikërisht në këtë moment. Kemi shumë ditë të tjera përgjatë vitit për këto tema.” Kujtojmë që Dita e Flamurit dje ka bërë bashkë, Albin Kurtin dhe Edi Ramën, ndërsa të pranishëm ishin edhe Presidenti, Bajram Begaj dhe kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Më të lexuarat