BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

Alibeaj refuzon “Foltoren” dhe del kundër Luçiano Boçit: Na duhet kandidat fitues për Elbasanin, të gjejmë atë që është më i miri

Alibeaj refuzon “Foltoren” dhe del kundër Luçiano

Enkelejd Alibeaj ka refuzuar Luçiano Boçin si kandidat për Elbasanin në zgjedhjet e 14 majit. Ai doli nga “Primaret”, por duket se grupi i Alibeajt do të dalë me një kandidat më vete në këtë bashki. Alibeaj zhvilloi dje një takim në Elbasan me rastin e 32-vjetorit të themelimit të PD në këtë qytet, ndërkohë që ka nisur dhe konsultimet për kandidatin që do të nxjerrë në zgjedhje. Në këtë aktivitet ishin të pranishëm edhe deputetët e zgjedhur të Partisë Demokratike të cilët bojkotuan pak ditë më parë Luçiano Boçin. Në sallë janë parë Gazmend Bardhi, Zheni Gjergji e Lefter Gështenja. Alibeaj foli para gazetarëve mbi takimin. Teksa u pyet për kandidatin e Partisë Demokratike për bashkinë e Elbasanit, Alibeaj tha për mediat se qëllimi ishte që të arrihej në një dakordësi për një kandidat që do kishte mbështetjen e të gjithë demokratëve. Sipas tij, duhen bërë sondazhe me qytetarët dhe të merret mendimi i selisë lokale për të caktuar një kandidat që përfaqëson të gjitha rrymat dhe jo një kandidat të njëanshëm.“Unë po them një gjë që besoj kushdo e kupton edhe atë fjalën time që kam thënë të jetë një kandidat për demokratët, por edhe fitues. Që të jetë fitues nuk duhet një nivel i lartë matematike për të kuptuar se ne kemi nevojë për të gjithë demokratët të cilët edhe nuk mendojnë si ne. Por edhe ata që nuk na votuan në 2021-shin duke parë edhe rezultatin e 6 marsit, unë besoj se kjo është një kërkesë minimale që t’ia bëjmë secili vetes. Pyetja është si mund të gjendet kandidati i PD-së që të përfaqësojë të gjithë pjesët? Mënyra më e mirë është të bëjmë sondazhe të opinionit që prekin shijet dhe nevojën e qytetarisë së Elbasanit. Teknologjia e lejon mundësinë që me mekanizma të tillë, të gjejmë atë që është më i miri”, tha Alibeaj.

Më të lexuarat