BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Politike

Amnistinë penale/ "Kushti i PD-së ishte që të amnistoheshin të gjithë protestuesit", deputeti i njohur reagon ashpër: Qeveria futi në draft edhe individë që hetohen nga SPAK ku...

Amnistinë penale/ "Kushti i PD-së ishte që të

Deputeti i PD-së, Arbi Agalliu në një  emision televiziv u shpreh se lidhur me amnistinë penale, PD ka bërë kërkesë që ishte edhe kusht i domosdoshëm që të amnistoheshin të gjithë prostestuesit të cilido partie.

Agalliu: Nuk mund të na ndajë ose të na bashkojë me mazhorancën asnjë lloj pazari.

Ne na ndan në mënyrë thelbësore, perceptimi për qeverisjen e vendit.

Kemi një mazhorancë të korruptuar kokë e këmbë.

Një mazhorancë që në të gjitha nivelet e saj, nga nivelet më të lartat ministra, deputetët, kryetarët e bashkive, drejtorët sot janë në radhë për të shkuar dhe po shkojnë në SPAK ku dhe një pjesë e mirë po dënohen.

Nga ana tjetër kemi një grupim i cili fatkeqësisht, ende nuk e ka bërë të qartë e mbështet apo jo SPAK-un, e mbështet apo jo atë që ne e quajmë drejtësinë e re.

Jemi apo jo në koherencë më aleatët tanë strategjikë.

Në këtë kontekst lidhur me amnistinë penale, PD ka mbajtur një qëndrim dhe vetëm një.

Kemi kërkuar të vijë drafti i parë që qeveria propozoi, një draft i konsultuar me aktorët e interesit, me grupet e interesit dhe kemi bërë një kërkesë që ishte kusht i domosdoshëm për ne që të amnistoheshin të gjitha ata protestues të kujdo partie qofshin, shoqëri civile apo parti politike dhe të amnistojë.

Qeveria futi në këtë draft elementin e amnistisë për ata individë të cilët janë nën hetim nga SPAK apo janë dënuar nga GJKKO.

Kjo për ne është e pafalshme dhe e papranueshme.

 

Më të lexuarat