BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

Analisti i njohur zbulon prapaskenat e bujshme: Ja çfarë tregoi protesta e djeshme e opozitës

Analisti i njohur zbulon prapaskenat e bujshme: Ja çfarë tregoi

Duke komentuar protestën e djeshme të opozitës para Kryeministrisë, analisti Arion Sulo tha se kjo protestë tregoi se opozita i ka shpëtuar asgjësimit.

“Përveç non gratës, kemi edhe izolimin e Berishës dhe jo vetëm që ishte një nga pikat e protestës, ne tani kishim prej janarit qenien e tij në izolim dhe këtu kemi përgjigjen e demokratëve për këtë akt shumë të rëndë.

Kemi një lider të opozitës në arrest shtëpie pa qenë i akuzuar. Pika e dytë është një rikthim i opozitës, një shfaqje e fuqisë dhe të qenies gjallë të saj pas një periudhe 2-vjeçare. Në qoftë se do themi a tronditi qeverinë kjo protestë, është një çështje tjetër. Protesta shënjoi një gjë shumë të rëndësishme për opozitën.

Tregoi shenjë fuqie në pikën e pjesëmarrjes, në pikën e entuziazmit dhe në pikën e asaj ku ndodhet opozita. Ngjarjet kanë ardhur që nga nongrata deri më sot, kemi vetëm goditje ndaj opozitës, copëzim.

Tani kemi bashkim të opozitës, manifestimin e saj në protestë, kemi aksionin e saj në Parlament. Minimumi është se opozita i ka shpëtuar asgjësimit. Në momentin që jemi ne, protestat e vazhdueshme, rritja e pjesëmarrjes së tyre, konsistenca, do ta rrëzonin këtë mazhorancë. Protesta e djeshme shënoi faktin se opozita i ka mbijetuar asgjësimit”, tha ai.

Më të lexuarat