BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Politike

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë me sardele në vend të krokodilëve si Rama

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë. Me anë të një postimi në Facebook, Vasili thotë se arrestohen “cironkat” për të shpëtuar “krokodilët” si Edi Rama apo ministrat e tij.

Petrit Vasili thotë se edhe pse të gjithë e dinë, SPAK nuk po gjen kush janë fajtorët për krimet zgjedhore më 14 maj, për inceneratorët apo për tendera të tjerë me vlera të larta.

“Gëzohet Rama se lëshon këto cironkat që të shpëtojë vetë dhe ministrat e tij”, shkruan Vasili.

Reagimi i Petrit Vasilit:

SPAK prapë me sardele në vend të krokodilëve si Rama dhe qeveria!

Ua ua ua sa gëzohet Rama kur arrestohen këto zv.ministret për një arke me peshk dhe tani kjo sekretarja e përngjeshmë e shëndetësisë.

Gëzohet Rama se lëshon këto cironkat, qe te shpëtojnë krokodilët si puna e tij dhe e ministrave te tij dhe te vazhdojne te vjedhin miliarda.

SPAK po fajtoret per krimet zgjedhore te 14 majit, Inceneratoret, portin e Durresit, Teatrin, koncesione supervjedhje, tendera me dhjete fish çmimi ku janë se për te njohur i di gjithë Shqipëria.

SPAK e morëm vesh përfundimisht qe urdhërohesh per faqe te zeze nga Edi Rama, po mos e bëni kaq trashe.

Kjo nuk ishte Reforma e Drejtësisë, por e Pandeshkueshmerise se Ramës me shoke.

 

Më të lexuarat