BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Politike

Asambleja/ "Në PS s'diskutohet për qeverisje por si të fitojnë zgjedhjet", analisti i njohur "shuplakë" Ramës: Po fut në luftë para kohe ushtrinë

Asambleja/ "Në PS s'diskutohet për qeverisje por si të

Analisti Enton Abilekaj është shprehur se në Partinë Socialiste nuk diskutohet ndonjëherë për qeverisjen, por vetëm për mënyrën për të fituar zgjedhjet.

Komentet Abilekaj tha se kryeministri Edi Rama ka futur ‘në luftë’ ushtrinë para kohe.

Ai tha gjithashtu se ka mendime se zgjedhjet e vitit të ardhshëm mund të zhvillohen më parë se zakonisht.

“Në atë mbledhje, në PS nuk diskutohet ndonjëherë për qeverisjen. Atje diskutohet vetëm si do fitojmë zgjedhjet. Ata kanë qëllim vetëm pushtetin. Atëherë kur ky njeri kontrollon të gjitha pushtetet dhe fut edhe ushtrinë në luftë para kohe, atëherë ne do të hyjmë në këto zgjedhje kurdo që të jenë.

Ka mendime që mund të bëhen edhe parakohe. Atëherë do të hyjmë në zgjedhje si në 2021 ose më keq se në 2021. Ne flasim për një njeri që i urren zgjedhjet. Tani që edhe opozita u bashkua, nisi bashkimin PD, besoj se të dy formacionet kryesore do të jenë gati.

Por nuk ka rëndësi hyrja në zgjedhje, por si hyjnë në zgjedhje. Këta hyjnë në zgjedhje vetëm me qëllimin për të marrë pushtetin. Nga kjo mbledhje e fundit, shohim se Edi Rama do të bëjë të njëjtën gjë si në zgjedhjet e kaluara”, tha Abilekaj.

Më të lexuarat