BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

"Ata që kanë hedhur paratë për projektet, kanë patur siguri se do...", Zhupa akuza të forta ndaj Kumbaros për Ligjin e Zonave të Mbrojtura: Shquhet për mashtrime publike

"Ata që kanë hedhur paratë për projektet, kanë

Deputetja demokrate, Ina Zhupa, e ftuar në një studio televizive, ka folur në lidhje me miratimin në Kuvend të Ligji për Zonat e Mbrojtura, duke thënë se deputetët e PS kanë ngritur dorën që të mos ketë më asnjë habitat të mbrojtur.

Në lidhje me ndërtimin në Parkun e Divjakës, Zhupa tha se fakti është evident dhe se ka një projekt 200 faqësh. Sipas saj, askush nuk do të hidhte para për një projekt për ndërtim në zona të mbrojtura, nëse nuk do të kishte garanci se ligji do të ndryshonte.

“Gënjeshtra më e madhe që tha sot Kumbaro, tha jo nuk do jepen leje ndërtimi direkt, por do të kalojnë disa filtra. Dhe në mes të Tiranës do të ndërtosh, duhet të kalosh disa filtra..

Sot me këtë ligj deputetët kanë ngritur dorën që të mos ketë asnjë habitat të mbrojtur dhe do të jetë relative nëse nuk e kërkon një oligark. Nëse e kërkon, do të ketë ndërtim.

Këta socialistë, që po t’ua hapësh profilet hedhin video propagadistike mos hidh qese në rrugë, ndërkohë që miratojnë një ligj që nuk ka shkatërrim më të madh.

Kumbaro shquhet për mashtrime publike, E mbani mend që tha nuk do të jepen me koncesion pasuritë kulturore dhe u dha Butrinti, Ishte ajo e qofteve të Butrintit, është ajo e pikës së vogël. Është një etalon i njeriut të të pavërtetave.

Fakti që ka projekt është evident, është një projekt me 200 faqe i cili e ka parashikim e  etgë brenda zonave të mbrojtura. Ai që ka hedh paratë për ta hedhur këtë projekt, pa patur siguri se do të ndryshojë ligji. Sot ne kemi provën, një ligj të miratuar që i hap rrugën ndërtimit në zona të mbrojtura.

Është argument qesharak që banorët në zona të mbrojtura të përfitojnë nga resorte luksi që nuk kanë lidhje fare me ta, as nga puna as nga frekuentimi, përkundrazi do t’i rrëzojë bizneset e vogla të zonës. Nuk shkohet me këtë logjikë. Të ndërtojmë në zona të mbrojtura për të zhvilluar turizmin, ato e shkatërrojnë. Mund t’i kombinosh pa cenuar zonat e mbrojtura, të cilat nuk janë vetëm për të kënaqur syrin, por jetike. Nuk bëhet jetë cilësore në beton. Kjo është thjesht një shashkë që përpiqen ta justifikojnë me turizmin”, tha Zhupa.

Më të lexuarat