BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Balla vizitë në Britani, zbardhet agjenda dhe fokusi i bisedimeve

Balla vizitë në Britani, zbardhet agjenda dhe fokusi i bisedimeve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ndodhet në një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Balla thekson se  do të merren shembuj nga eksperienca britanike në pastrimin e Policisë së Shtetit.
Postimi i plotë i Ballës:

Kemi një bashkëpunim të shkëlqyeshëm me autoritetet ligjzbatuese britanike. Natyrisht disa çështje për të cilat kemi diskutuar, pikësëpari për të marrë edhe eksperiencat britanike në atë që unë e kam quajtur pastrimin e policisë së shtetit, nga elementë që brenda policisë së shtetit bashkëpunojnë me krimin. Ky është një proces që vijon prej shumë kohësh edhe në policinë britanike ashtu si procesi i vettingut. Dhe shkëmbimi i eksperiencave është i domosdoshëm, do të marrim prej tyre modele se si ata kanë përqasur dhe kontrollin e modeleve telefonike të oficerëve të policisë. Këtu në Britaninë e Madhe, punonjësit e policisë nuk mund të përdorin telefona apo pajisje të tjera komunikimi përveç atyre që u jepen nga vetë institucioni. Ndërkohë që kemi diskutuar edhe për një problematikë që diskutohet shpesh në Shqipëri, për aksionet e mëdha të Interpolit, siç janë aplikacionet Encro chat dhe Sky. Sepse edhe për ta është e njëjta sfidë. Në ndërkohë një pjesë tjetër janë operacione të përbashkëta. Në qasjen e grupeve kriminale të përfshira në trafikun e lëndëve narkotike. Por mos harroni hetimin e pastrimit të parave, jo vetëm në formën që njohim në grupet kriminale, por edhe në format e pastrimit të parave ku përfshihen edhe kriptomonedhat.

Më të lexuarat