BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

Bashkia e Tiranës shtron darkën e iftarit me shoqatat myslimane dhe myftininë e Tiranës

Bashkia e Tiranës shtron darkën e iftarit me shoqatat myslimane dhe

Me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, Bashkia e Tiranës ka shtruar darkën e iftarit me shoqatat myslimane dhe myftininë e Tiranës.

I pranishëm në këtë darkë, ishte nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Andi Seferi. Gjatë fjalës së tij, Seferi theksoi përkushtimin për të përballuar çdo sfidë duke kujtuar se përtej nevojave individuale, kemi detyrim për të mbështetur edhe njëri tjetrin.

“Sfidat vazhdojnë dhe prandaj jemi plotësisht të përkushtuar të punojmë në mënyrë aktive krah për krah të gjithëve, për të përballuar çdo sfidë në çdo moment. Në këtë iftar, në këtë moment të ndarjes së bukës dhe ujit, ne nuk duhet të harrojmë se të gjithë jemi pjesë e një bashkësie dhe se përtej nevojave tona individuale, kemi detyrimin moral për të ndihmuar dhe mbështetur njëri-tjetrin”, tha Seferi.

Seferi u ndal te roli i të rinjve në shoqëri duke nënvizuar detyrimin për t’u siguruar atyre një mjedis të shëndetshëm, duke i inkurajuar të përfshihen aktivisht në vendimmarrje të ndërtimit të shoqërisë.

“Ne jemi në shërbim të të rinjve tanë. Kjo më shumë se një detyrë, është një privilegj i madh. Të rinjtë nuk janë e ardhmja por janë e tashmja. Detyra jonë për të siguruar një mjedis të shëndetshëm dhe të inkurajojmë zhvillimin e tyre në të gjitha aspektet është primare. Duke u transmetuar vlerat e respektit, dashurisë dhe ndërgjegjes së shoqërisë, duke i inkurajuar të përfshihen aktivisht në vendimmarrje të ndërtimit të shoqërisë, ne i ndihmojmë të bëhen individë të mirë por njëkohësisht investojmë në një të ardhme më të mirë të këtij vendi”, theksoi ai.

 

Më të lexuarat