BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Politike

Baza e NATO-s në Kuçovë, 'shpërthen' keq debati në studion televizive midis Gjikondit dhe Nezës

Baza e NATO-s në Kuçovë, 'shpërthen' keq debati

Pretendimet e dy deputetëve të ‘Rithemelimit’ Agron Gjekamarkaj dhe Asllan Dogjani, që nuk kishin karrige ku të uleshin në ceremoninë e inaugurimit të bazës në Kuçovë, kanë qenë objekt debati mes analistit Sami Neza dhe avokates Brisida Gjikondi në një emision televiziv.

Sipas Nezës lënia e tyre në këmbë duket si një veprim i qëllimshëm dhe është në vijim të trajtimit të opozitës si e paqenë.

Ndërsa Gjikondi theksoi se kemi të bëjmë vetëm me një situatë të sajuar prej tyre dhe se janë kurdisur nga Berisha për të krijuar skena të tilla edhe në një ceremoni zyrtare shumë të rëndësishme për vendin.

Debati

Neza: Dy deputetë të opozitës kanë denoncuar një incident, pasi protokolli i kanë lënë në këmbë dhe nuk janë ulur gjatë ceremonisë. Gjekmarkaj nuk kishte karrige, Ermonela Felaj po nënkryetare ishte ulur. Dogjani është anëtarë i Komisionit të Sigurisë. Ata protestojnë për këto gjëra, sepse bëhen të pazëshëm, të paqenë. U larguan se nuk i qasën. Janë bërë deklarata dhe nuk ka reagime.

Gjikondi: Të dy janë personazhe tendenciozë. Kanë krijuar qëllimisht atë situatë. Rithemelimi gjen vetëm sebepe. E kanë bërë zakon këtë, viktimizimin. Thjeshtë krijojnë situata, pasi janë një grup që vetëm përpiqen të gjejnë sebepe. ‘Rithemelimi’ krijon situata dhe nuk gjejnë dot rehat me asgjë.

Më të lexuarat