BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Beleri nga qelia, eurodeputet? Analisti Frrok Çupi lëshon deklaratën e fortë: Greqia gjithë kohës, poshtë brezit e ka goditur Evropën!

Beleri nga qelia, eurodeputet? Analisti Frrok Çupi lëshon

Kandidimin e Fredi Belerit për eurodeputet në Parlamentin Evropian, analisti Frrok Çupi e sheh si një goditje të radhës që Greqia i jep Evropës.

Në një intervistë televizive, Çupi u shpreh se Evropa nuk mund të pranojë një kriminel si Fredi Beleri.

“Jemi në një kohë vërtet turbullirash, pasigurirash, ku në rajonin tonë po zhvillohen të gjitha tronditjet fizike dhe psikologjike të udhëheqësve të politikave. Sulmi i Iranit mbi Izaelit praktikisht ishte një kupolë e tërë kësaj situate, ku shumëkush në këtë rajon po mendojnë se ndikimi amerikan, ndikimi perëndimor në rajon është dobësuar, apo po dobësohet. Në këtë kuadër e kam parë dhe e shikoj guximin e qeverisë greke për të kandiduar për në Parlamentin Evropian, Fredi Belerin, i cili është një i burgosur për arsye kriminale në Shqipëri dhe Greqi. Kjo do të thotë që kupola e Evropës do të mbushet me kriminelë. Kthehemi në kohën e hershme.

Kjo që po bën Greqia tani, shumëkush prej nesh e lexon si një akt sfide për Shqipërinë, gjë që nuk është aspak e vërtetë, kjo është goditja e radhës që Greqia i jep Evropës, Bashkimit Evropian. Beleri në Shqipëri ka vdekur, në kuptimin e çështjes. Situata politiko-juridike e Shqipërisë, kishte një përgjigje maturie, përballë kësaj maturie, qeveria greke nuk rezistoi dot dhe ka shpërthyer në këtë gjë. Mund të mos jetë e vërtetë kjo që thonë ata, unë besoj se nuk ka për të qenë kurrë e vërtetë. Nuk mundet Evropa të pranojë një njeri të dënuar penalisht për luftën kundër demokracisë. Cila është arsyeja që bën presion Greqia? Arsyeja e parë, tenton të arrijë që Evropa t’i falë një pjesë të borxhit që i ka, mendon se do të ketë një amnisti për fondet që ka marrë. Në këtë situatë krizash greke, gjithçka prodhohet edhe në këtë plan.

Greqia ka një qeveri të kompozuar me të gjitha llojet e ngjyave, organizata terorriste, demokratë, mavi, vorio epiriotë, kërkojnë hesap për interesat e tyre. Mitsotakis do vota. Problemi është se ministri i Jashtëm e njeh mirë se çfarë do të ndodhë në kancelaritë e Evropës. Greqia gjithë kohës, poshtë brezit e ka goditur Evropën, që prej vitit 1985 kur u anëtarësua në BE”, theksoi ai. 

Më të lexuarat