BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

"Bëri gabim që nxori jashtë funksionit...", Alimehmeti akuza ndaj Ministrisë së Shëndetësisë për mosfunksionimin e urgjencës së QSUT-së: Nuk ka të trajnuar nga stafi për raste alarmante

"Bëri gabim që nxori jashtë funksionit...", Alimehmeti

Urgjenca në spitalin e ri në QSUT vazhdon të jetë jashtë funksionit kur kanë kaluar 2 muaj nga zjarri që përfshiu dhomën e baterive në katin përdhe.

Në këto kushte shërbimi po ofrohet nga dy spitalet universitare, Shefqet Ndroqi dhe Spitali i Traumës. Epidemiologu Ilir Alimehemti në një intervistë televizive, fajëson për gjithçka ka ndodhur ministrinë e shëndetësisë.

Duke paralelizuar situatën e zjarrit në QSUT  me zjarrin në spitalin Covid në Tetovë ku humbën jetën 14 persona, Alimehmeti është pozitiv që ngjarja është mbyllur pa jetë të humbura.

Për Alimehmetin, gabimi i bërë nga ministria e shëndetësisë është edhe nxjerrja jashtë funksionit të urgjencës së vjetër të QSUT, e cila mund të shërbente në këtë situatë.

Ndryshe nga sa parashikon ligji, Alimehmeti thotë se, ministria e shëndetësisë nuk ka një strategji B që do të mund ta vinte në funksion në këtë situatë e po ashtu asnjë pjestar I stafit nuk është i trajnuar për të reaguar në situata alarmi.

Më të lexuarat