BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

"Berisha na jep mundësinë te kemi një karrierë po jo si prostituta publike", Gjekmarkaj: Bashkohem me të dhe pse është pronari i PD-së

"Berisha na jep mundësinë te kemi një karrierë po jo si

Deputeti demokrat Agron Gjekmarkaj me anë të një shkrimi ka deklaruar se kreu i PD-së, Sali Berisha është një politikan dominues pa dyshim, por sipas tij mund të thuhet që PD është pronë dhe parti e tij pa frikën se gabon. Duke shtuar më tej se ka thënë më herët se Berisha duhet të mbetet histori pa shkatërruar realitetin dhe të ardhmen e partisë, Gjekmarkaj shtoi se kushdo që e ka ndjekur atë që nga ditët e para të foltores së tij meriton respekt, duke ironizuar se në kapitalizëm interesi nuk është as faj e as mëkat.

Megjithatë ai vijoi duke shkruar se të gjithë ata që duan ta mbajnë mirë ditën me SHBA dhe natën me Berishën meritojnë vetëm neveri dhe përbuzje, pasi sipas tij “kjo punë do gjoks”, ndërsa shtoi se bashkohet me Berishën për këto arsye.

“Që Sali Berisha është një politikan dominues brenda asaj pjese qe konsiderohet opozite me të gjitha nuancat që kjo fjalë ka kjo nuk vihet në dyshim. Po kaq mund të thuhet që PD është prone dhe parti e tij pa frikën se gabon. Me modesti jo pak herë kam marrë anen e tij gjatë viteve per aq sa me ka peshe fjala se duart i perdor vetem per të shkruajtur. Në një moment per interesa të medha të vendit tim po prapë pa pretendime të medha kam shprehur mendimin me pervujtni që Sali Berisha duhet të mbetet histori pa shkaterruar realitetin dhe të ardhmen e PD. Nuk ka degjuar mua dhe mirë ka bërë. Nuk i kam dalë kundra sjelljes së tij politike nga 9 shtatori i vitit të shkuar e ketej  per ti bërë qejfin Lulzim Bashes as për të ndertuar një karriere personalë nën hyqmin e ketij të dytit. As për tu kthyer nën hije  tij kur ai të na “mundte” si “triumfues”.Perkundrazi i vetedijshem që Berisha e dominon PD dhe se po kthehet po kaq i vetedijshem që Basha është i dobet dhe një karrikaturë e tij e asgjë me shumë që deshironte ti merrte ograjat me ligjin 7501.

Kam besuar dhe besoj që Berisha është e shkuara si shkollë politike dhe si gjuhë publike. Ai ka ndjekes dhe një parti natyrisht me të vogel shumë  më të vogel nga pas. Kjo është force personale dhe jo forcë për ta bërë PD fituese dhe Shqiperinë më demokratike , më të zhvilluar dhe më properendimore. Kushdo që e ka ndjekur Berishen nga pas q? ditet  e para të “foltores” së tij meriton respekt edhe ata që e kanë bërë per interes po kaq se në kapitalizem interesi nuk është as faj as mekat. Por neveri dhe perbuzje meritojnë të gjithë ata që duan ta mbajnë mirë diten me SHBA  dhe naten me Berishen, të gjithë ata që nga një anë i perbetohen Yuri Kimit e nga tjetra çojnë një njeri në hall juridik si negociator me doktorin. Kjo pune do gjoks të thuash po bashkohem me Sali Berishen per keto arsye tek e fundit edhe pse është pronari i PD dhe meshira e tij na jep mundesi te kemi një karrierë po jo si prostituta publike duke abuzuar me imazhin e atyre që u ndanë me të për ide e bindje të bindur  që ato janë me të rendesishem se karriera”, shkroi ai.

Më të lexuarat