BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

Berisha takim me sindikatat: Rrogat jo që nuk janë rritur, por janë 20-30% më të ulëta se në vitin 2013

Berisha takim me sindikatat: Rrogat jo që nuk janë rritur, por

Ish-kryeministri Sali Berisha është takuar sot me disa përfaqësues të sindikatave në vendin tonë, një ditë pasi deklaroi se do të kërkonte bashkëpunimin e tyre për të zhvilluar protesta në vend.

Berisha, gjatë takimit në një prej hoteleve të njohura në Tiranë, u tregoi sindikalistëve se sa e rëndë është, sipas tij, gjendja ekonomike dhe ajo sociale në vend.

Opozita është nën presion prej disa javësh, pasi ka paralajmëruar protesta të mëdha këtë shtator, por nuk ka realizuar asnjë edhe pse kanë mbetur vetëm dy ditë deri në tetor.

“Ju jeni dëshmitarë dhe e njihni se si pasuritë përrallore të vendit shfrytëzohen në mënyrë të egër nga klientela e qeverisë, kurse shqiptarët përfitojnë prej tyre asgjë më shumë se çfarë përfitonin të kolonizuarit nga fillimet e këtij shekulli. Ju jeni dëshmitarë se si rrogat e mësuesve, e mjekëve, e infermierëve, policëve, ushtarakëve, jo që nuk janë rritur, por janë 20-30% më të ulëta se në vitin 2013. Ju jeni dëshmitarë se çfarë përçmimi, çfarë qëndrimi përçmues mbahet sot ndaj punonjësve në këtë vend”, u shpreh Berisha.

Më të lexuarat