BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Beteja e Gaztorit Bardhi për Olsin, parodi e luftës për Stalingradin

Beteja e Gaztorit Bardhi për Olsin, parodi e luftës për

Ditën e sotme Olsi Rama denoncoi në SPAK Gazmend Bardhin si shpifës ordiner dhe pa moral. Gazi gaztori ju kundërpërgjigj me shpejtësi akuzave duke i kërkuar Olsit të mos fshihet pas Edit, por ta përballojë si burrë hallin që e ka zënë dhe të mbrohet juridikisht jo politikisht. Nga dita e sotme palët kanë ngritur armët dhe janë rreshtuar në ballë të njëra tjetrës.

Beteja aktuale duket qartë që është strategjike dhe të dyja palët duan të nxjerrin fitimet e tyre nga kjo situatë.

Tani kemi përballë dy ushtri. Të Saliut dhe atë të Edi Ramës, dhe çështja po merr trajtën e një lufte frontale si më betejën e e famshme të Stalingradit.

Ushtria e Fyhrerit Sali ka në krye të ushtrisë në rolin e Frederik Paulusit, dora vetë gjeneralin Gaztor Bardhin ndërkohë që Stalin-Rama në vend të Zhukovit dhe Vasilevskit ka emëruar dyshen Mero-Carlo si mbrojtjes të Stalingradit Olsi. 

Lufta me akuza dhe kundërakuza duket sikur do sjellë kataklizmën dhe palët janë të  vendosura për të çuar deri në fund misionin e tyre.  Nga ana e Fyhrerit kemi një optimizëm të shtuar që vjen nga qendra  Rajhut në katin e 9, ku Saliu lëshon piskamat e kushtrimit për luftën dhe komandanti special Gazi qëndron i paepur në sulmet e tij ndaj Ols Stalingradit.

Lideri legjendar i mbrojtjes së Stalingradit, Ed-Stalini duket se ka lëshuar urdhër të prerë Gebelsit-Fugë që të ndihmojë dyshen e gjeneralëve Carlo-Mero për të përballur sulmet e furishme të ushtrisë së Fyhrerit. Gjeneralët e tij janë hedhur në sulm me të gjitha bateritë duke lëshuar bataretë e mitralozave të tyre në drejtim të kundërshtarit, i cili sot është plagosur rëndë nga goditja e Olsit me bombë atomike. 

Beteja për Olsin është shndërruar si një betejë për Stalingradin, ku palët kërkojnë të shfrytëzojnë mundësinë e përfitimit nga kjo situatë e kërkuar. Përveç faktit që akuzat e gaztorit të Sali Berishës janë thashetheme mediatike dhe përsiatje gazetarësh të marrë, sulmi ndaj Olsit është shndërruar në një tragjikomedi.

Palët të ndara në formacione i bëjnë lavazh trurit të qytetarëve për të treguar psudontagonizmin ndërmjet tyre, për të përligjur allishverishet e ditëve të fundit.

Kemi Sali Berishën në kokërr të burgut dhe Edi Ramën me gjithë shpurën e tij në qeli dhe  kandidat për në qeli. Të dy bashkë i kanë dhënë besën njëri tjetrit ndaj supërfuqisë amerikane, e cila ju ka përgatitur funeralin politik.

Dyshja në fjalë, nuk e ka pasur problem as moralin dhe as dinjitetin gjatë raportit të tyre për rreth 30 vite. Janë sharë, janë përlyer e janë degjeneruar me akuza dhe ndërakuza, ndaj nuk i bën përshtypje një shpifje më tepër, ku martiri i radhës është vëllai i KM. Mjaft të shkojë mbroth projekti për të shpëtuar nga burgu dhe të mbajnë statusquonë e   pushtetit, se puna e Olsit rregullohet rrugës.

Kjo racë e degjeneruar politikanësh në Shqipëri është një kalbësirë që nuk ka din e iman. Kjo maskaradë e stisur me Gaztorin Bardhi është një “deux machine”, që mund t’ju shërbejë demagogjikisht për të justifikuar batakçillëkun e radhës, për të larguar erën e rëndë që lëshon nevojtorja e tyre e përbashkët.

 

  

 

 

Më të lexuarat