BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

Blendi Klosi  mesazh opozitës: E morët përgjigjen nga pjesëmarrja e shqiptarëve në Milano, ballkoni i ‘non gratës’ ju ka hedhur sirën

Blendi Klosi  mesazh opozitës: E morët përgjigjen nga

Deputeti socialist Blendi Klosi, i është përgjigjur akuzave të opozitës se 1 milion shqiptar janë larguar nga vendi gjatë qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Teksa ka folur dje në Kuvend për takimin e mbajtur në Milano (26 maj) me shqiptarët që jetojnë atje, ai tha se pjesëmarrja në atë takim tregoi të kundërtën. “Mijëra shqiptar u mblodhën dje në Milano, u mblodhën së bashku nën himnin kombëtar dhe flamujt kuq e zi, me moton: “Krenar për Shqipërinë”. E morët përgjigjen për atë që u tha se 1 milion shqiptar janë larguar gjatë qeverisjes së Edi Ramës nga pjesëmarrja nga ai takim në Milano”, tha ai. Klosi bëri thirrje që të votohet projektrezoluta e propozuar nga PS për të luftuar korrupsionin. Ai hodhi akuza në drejtim të opozitës duke thënë se e vetmja gjë që bëjnë është të mos marrin pjesë dhe të bojkotojnë procese të rëndësishme. “Sot PS dhe kryeministri Edi Rama i bënë thirrje Kuvendit që të marr pjesë në reformimin e shtetit shqiptar për të shkuar drejt një shteti europian, për të pasur më shumë luftë kundër korrupsionit dhe fenomenit të pandëshkueshmërisë. Kjo është thirrja që vjen sot në këtë parlament dhe kërkon vullnet politik nga klasa politike.  Lufta antikorrupsion është lufta e përbashkët dhe duhet që të ishte kali i betejës për opozitën. Refuzuat të merrni pjesë në reformën territoriale, të merrni pjesë në votim, bojkotuat parlamentin, bojkotuat reformën në drejtësi. Ballkoni i non gratës ju ka hedhur sirën dhe s’ keni mundësi që të merrni vendime”, tha ai.

Më të lexuarat