BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Blendi Klosi mohon se PS do ketë marrëveshje me Tom Doshin në Shkodër: Shkojmë të vetëm në zgjedhjet e 14 majit

Blendi Klosi mohon se PS do ketë marrëveshje me Tom Doshin në

Partia Socialiste nuk do të bashkëpunojë me Tom Doshin për vendoret e 14 majit 2023. Këtë gjë e ka bërë të ditur sekretari organizativ  Blendi Klosi, i cili në një intervistë televizive theksoi se PS që prej vitit 2017 qeveris e vetme dhe aleancë ka vetëm me qytetarët. “Tom Doshi tashmë është kryetar i një partie e cila gjithmonë ka qenë pranë PS. Nuk kemi aleancë zyrtare në rastin në fjalë. Siç e thashë, ne kemi zgjedhur nga 2017 që të jemi një forcë politike e cila aleancën e vetme e ka me qytetarët dhe mendoj që ka qenë një zgjidhje e drejtë. Kjo është propozuar nga kryeministri Edi Rama dhe u mbështet nga forumet tona që në 2017 që kërkonim të qeverisnim vetëm sepse shumë më qartazi njerëzit shikojnë e gjykojnë e përgjegjësia nuk bëhet ping-pong. Edhe në këtë garë do shkojmë si forcë politike pa aleanca zyrtare, por parti që mbështesin njëra-tjetrën në gara elektorale”, deklaroi Klosi. Partia e Tom Doshit, në zgjedhjet e 25 prillit arriti të siguronte 3 mandate, të cilat i bashkoi më pas me PS. Edhe në këto zgjedhje, ekziston mundësia të përdoret i njëjti mekanizëm, pasi Klosi theksoi se ato si parti mbështesin njëra-tjetrën në garë elektorale, por nuk bëjnë koalicion zyrtar.

Më të lexuarat