BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Bllokuan foltoren dhe krijuan kaos në seancën e fundit, PS me “dorë te hekurt” ndaj PD, kërkon përjashtimin e 8 deputetëve demokratë nga Kuvendi, Bardhi dhe Nallbati ofenduan Nikollën

Bllokuan foltoren dhe krijuan kaos në seancën e fundit, PS me

Partia Socialiste po fut Kuvendin në një situatë akoma më kaotike dhe të tensionuar. Sërish, mazhoranca, nëpërmjet 7 deputetëve të saj po bëjnë gjithçka për të penalizuar e përjashtuar nga punimet e Parlamentit deputetë të opozitës, me qëllim shmangien nga debati dhe ballafaqimi për skandalin “McGonigal”. Pas përjashtimit të 5 deputetëve të PD për 10 ditë nga Kuvendi dhe komisionet parlamentare në datën 27 janar, socialistët kanë kërkuar penalizimin dhe të 8 kundërshtarëve të tjerë demokratë lidhur me kaosin e krijuar në seancën plenare të datës 2 shkurtit, ku mungoi në interpelancë me opozitën kryeministri Edi Rama. Mazhoranca, përveç prishjes së punimeve të Kuvendit, ka përdorur dhe një argument shtesë për të përjashtuar deputetët e PD, fyerjen ndaj kryeparlamentares Lindita Nikolla. Kërkesa i është dërguar Sekretariatit për Procedurat, Votimet dhe Etikën.

Ja emrat e 7 deputetëve të PS që kërkojnë përjashtimin e 8 kundërshtarëve demokratë

7 deputetët e PS: Ilir Ndraxhi, Mirela Pitushi, Shpresa Marnoj, Antoneta Dhima, Pranvera Resulaj, Gerta Duraku dhe Lindita Buxheli, iu drejtuan me shkresë kryetares së Parlamentit, Lindita Nikolla që të përjashtojë për 10 ditë nga seancat plenare dhe mbledhjet e komisioneve parlamentare, deputetët e PD: Luçiano Boçi, Albana Vokshi, Ina Zhupa, Luan Baçi, Tritan Shehu, Ervin Salianji, Gazment Bardhi dhe Bledion Nallbati. Ata e motivojnë kërkesën e tyre për përjashtim e kolegëve se kanë ndërprerë pa shkak foltoren e Kuvendit për të mos lejuar deputetët të shprehen për çështjet e rendit të ditës. Madje, ata akuzojnë Sekretarin e PD zyrtare, Gazment Bardhin dhe deputetin demokrat Bledion Nallbati se kanë fyer me fjalë personalisht kryeparlamentaren Nikolla. Nëse kjo kërkesë do të pranohet, numri i deputetëve të PD të përjashtuar së fundmi nga punimet e Kuvendit, shkon në 13. Në 27 janar, u përjashtuan për 10 ditë Sali Berisha, Flamur Noka, Edmond Spaho, Edi Paloka dhe Belind Këlliçi. Megjithatë, opozita nuk është stepur nga këto sulme e penalizime, madje ka dërguar kërkesa për mocion me debat pa kufizim kohor me kryeministrin dhe ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për skandalin “McGonigal”.

Duan përjashtimin e tij, Boçi sulmon PS: ‘Eunukë’, kërkuam fjalën dhe s’na latë

Deputeti demokrat dhe n/kryetari i “Foltores”, Luçiano Boçi sulmoi kryeparlamentaren dhe deputetët e PS, që kërkojnë përjashtimin e tij dhe 7 kolegëve të tjerë nga Kuvendi dhe komisionet për bllokim seance. Në rrjetet sociale, ai i quajti socialistët “eunukë”, pasi publikoi një foto ku në tabelën elektronike shfaqen emrat e deputetëve të PD që kërkojnë fjalën në foltore në seancën e 2 shkurtit. “Ne kemi kërkuar thjeshtë fjalën tonë sipas Rregullores, për procesverbalin e seancës dhe për procedurë, e cila na është mohuar. Në ekran gjatë votimit dalin qartë emrat tanë në kërkesën për të folur. Por, Linditën e ‘korrupton’ Rama me mënyrat specifike për të sulmuar opozitën. Sa mjeranë janë ‘eunukët’!”, shkruan Boçi.

PS do përjashtimin e tij, Salianji sulmon Ndraxhinë: Memec i lidhur me Avdylajt

Deputeti demokrat, Ervin Salianji, ironizoi 7 deputëtët kundërshtarë të PS që duan përjashtimin e tij për 10 ditë, duke i quajtur memecë. Në rrjetet sociale, ai akuzoi deputetin Ilir Ndraxhi, si person që ka dalë në përgjimet e “Bild” (dosja 339) ku banda kriminale e Avdylajve e mbështeste për zgjedhjen deputet në 2017. “Ne si deputetë të opozitës kërkuam në seancë të mbrojmë interesin publik duke kërkuar fjalën! Pupacët që ka zgjedhur të bëjë kërkesën, janë pjesë e memecërisë politike që duan ta kthejnë në normë parlamentare! Nuk është rastësore që në krye të kërkesës për përjashtimin e deputetëve të opozitës qëndron një deputet që del në publikimet e gazetës ‘Bild’ si i lidhur me bandat më famëkëqija të krimit në Shijak dhe Durrës!”, u shpreh Salianji.

Më të lexuarat