BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Politike

Bojkotimi i "Shëndetësisë" nga mazhoranca, Zhupa shpërthen në fyerje: Nuk fshihet elefanti në dhomë

Bojkotimi i "Shëndetësisë" nga mazhoranca, Zhupa

Deputetja demokrate Ina Zhupa në një konferencë për media është shprehur se bojkoti i mbledhjes së Komisionit Hetimor për PPP-të në Shëndetësi, tregon se tendenca e tyre është ta sabotojnë.

Zhupa shtoi se ata po bëjnë gjithçka për ta shtyrë zbardhjen e aferave të vjedhjes së 200 milionë eurove me ‘Sterilizimin’  dhe ‘Check-Up’ por tha se elefanti në dhomë nuk fshihet sado ta mbash derën mbyllur.

“Mbledhja u bojkotua nga mazhoranca. Ky nuk është veprimi i vetëm për sabotimin dhe zvarritjen e komisionit hetimor. E nisën që ditën e parë duke pretenduar se nuk kishte një numër vendimi për nisjen e punimeve, kërkuan dy javë kohë për gjetjen e ekspertëve, nuk firmosën formularin e konfliktit të interesit dhe e vijuan sot duke njoftuar 30 minuta para

Tendenca e zvarritjes është e qartë kur bëhet fjalë për një vjedhje 200 milionë euro dhe këtë aferë do të bëjnë gjithçka për ta shtyrë dhe fshehur. Është njësoj si të fshehësh elefantin në një dhomë, p;or sado që ta mbash derën mbyllur, elefanti në dhomë nuk fshihet.

Ato që kërkojmë tani janë provat fillestare dhe ajo që ne si opozitë kërkojmë është përgjegjësi për t’i shkuar në fund aferës dhe të qëndrojmë seriozë. Duhet thënë se është dakordësuar se do të zbatojmë rregulloren e Kuvendit, jo të bëjmë një të posaçme.  Të drejtat nuk na i heq as Plarent Ndreca as anëtarët e tjerë të mazhorancës që janë të zhytur në konfliktin e interesit”, tha Zhupa.