BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka deklaruar se do të garojë në zgjedhjet e 14 Majit me logon e forcës politike që kryeson dhe jo në koalicion. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” me Arian Çanin, Duka tregoi edhe arsyet e këtij vendimi.

“Nëse hyn në një koalicion humbet sigla jote dhe nuk mund të konkurrosh në listën tënde të këshilltarëve. Duke qenë se partia nuk ka konkurruar asnjëherë që nga 2015 sepse dihen arsyet. Njëherë ishte marrëveshja Basha-Rama, njëherë nuk hymë në zgjedhjet vendore. Kështu që nëse do të pranonim një aleancë qoftë me Berishën apo me të tjerë nuk do të mund të hynim nën siglën e Partisë Agrare Ambientaliste.

Këto beteja elektorale në një farë mënyre i japin shumë ndihmë një partie të dimensioneve tona. Ne kemi pasur një garë në Ersekë para disa vitesh dhe ka qenë më mirë strukturat e partisë. Më pas duke mos marrë pjesë në asnjë garë elektorale, u tkurrëm. Sot, nëpërmjet kandidimit me këshilltarë në të gjithë bashkitë e Shqipërisë, ne po rifreskojmë strukturat dhe po ngremë të reja.
Kjo është arsyeja pse kemi dalë vetëm. Nuk jemi kundër askujt. PD ka problemet e veta por jo me ne.”, tha ai./abcnews.al

Më të lexuarat