BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Cameron pritet të vizitojë Shqipërinë, zbardhet programi për luftën ndaj korrupsionit dhe krimit

Cameron pritet të vizitojë Shqipërinë, zbardhet programi

Sekretari i Jashtëm britanik, David Cameron do të vijë së shpejti në Shqipëri për të njoftuar një goditje të re ndaj bandave të organizuara kriminale që qëndrojnë pas rrjeteve të kontrabandës me njerëz. Tabloidi britanik shkruan më tej se “gjatë udhëtimit të tij, Cameron do të zhvillojë bisedime të nivelit të lartë me Presidentin, Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm shqiptar”.

“Ai do të shpallë një program të ri për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar në Shqipëri”, vijon The Sun.

Ndërkohë kryeministri britanik, Rishi Sunak ka paralajmëruar sot se siguria e Britanisë do të jetë në rrezik nëse plani i Ruandës anulohet. Sunak po përgatitet të udhëtojë në Vjenë për bisedime mbi një goditje ndaj emigracionit të paligjshëm ku do të takohet me kancelarin austriak, Karl Nehammer në fillim të kësaj jave për të bërë presion për veprime më të ashpra për të mbrojtur kufijtë e Evropës nga kriza e migracionit.

Burimi i Downing Street tha: Kryeministri tha se ku udhëheq Britania e Madhe në trajtimin e migracionit të paligjshëm, të tjerët do të ndiqnin. Sigurisht që ne tani kemi 19 vende nga Republika Çeke në Itali në Danimarkë, si dhe partitë kryesore të BE-së si Partia Popullore Evropiane, duke thënë se ata pranojnë se një parandalues ??i sigurt i një vendi të tretë është e vetmja mënyrë për të thyer modelin e bandave të kontrabandës dhe për të ndaluar. varkat.

Pozicioni i laburistëve është të minojë sigurinë kombëtare. Duke thënë se do të anulonin skemën e Ruandës edhe kur ajo funksionon – ashtu siç bëjnë të gjithë fqinjët tanë të kundërtën – dhe duke shpallur një amnisti për migrantët, ata do të na çonin të bëheshim kryeqyteti i migrimit të paligjshëm në botë.

Dallimet e konservatorëve dhe laburistëve mbi mënyrën e goditjes së imigracionit të paligjshëm po bëhen një vijë ndarëse e ashpër në betejën e zgjedhjeve të përgjithshme. Udhëtimi i kryeministrit vjen ndërsa një numër në rritje vendesh në mbarë botën deklarojnë se duan të lançojnë skemat e tyre të stilit të Ruandës .

Donald Trump thuhet se dëshiron një program për dëbimin e emigrantëve nëse ai zgjidhet President i SHBA më vonë këtë vit. Dhe BE-ja po përballet me një rebelim në rritje nga vendet anëtare që kërkojnë aftësinë për të krijuar skemat e tyre të dëbimit.

Më të lexuarat