BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“Dashnoret po flasin”/ Reagon me shpejtësi pas zhvillimeve të fundit politikani i njohur: Gjurmët e aferës mafioze të çonin drejt e tek zyra e Ramës

“Dashnoret po flasin”/ Reagon me shpejtësi pas zhvillimeve

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka reaguar sërish lidhur me skandalin rus në FBI të shpërthyer nga arrestimi i ish-zyrtarit të lartë të kësaj zyre Charles McGonigal.

Ky i fundit rezultonte se kishte marrë shuma të mëdha parash nga një oligark rus. Dhe në dosjen e të cilit tashmë është përfshirë edhe kryeministri shqiptar Edi Rama.

Vasili shprehet se falë të dashurës së McGonigal të tjera informacione të vlefshme për këtë çështje do dalin.

“Të tjera dashnore priten të ndihmojnë drejtesinë…ashtu si dashnorja e McGonigal! E dashura e McGonigal ka orientuar qartë hetimin e FBI-së tek mafiozët qeveritarë të Tiranës. Dhe pikërisht tek Edi Rama.

Më tej, hetimi i gjithanshëm i FBI-së për McGonigal tregon qartë fare se të gjitha gjurmët e aferës së tmerrshme mafioze të çonin në Tiranë drejt e tek zyra e Edi Ramës.

Mattathias Schwartz i “Businessinsider” tregon qartë në një shkrim të fundit: se si Allison Guerriero, dashnorja e McGonigal, ka komunikuar me Z. William Sweeney. I cili ishte në krye të zyrës së FBI-së në New York. Duke i thënë se duhet të shihte veprimet e McGonigal në Shqipëri”.

McGonigal ishte bërë mik me Edi Ramën dhe kishte shkuar disa herë në Shqipëri. Udhëtime, që dolën në akuzën kundër McGonigal.

“Në nëntor 2021, FBI po e hetonte McGonigal. Dy agjentë u shfaqën në derën e Guerrieros, thotë ajo. I treguan një foto të McGonigal me kryeministrin shqiptar Edi Rama, dhe e pyetën për bashkëveprimin mes tyre.”

Dashnoret filluan të flasin dhe ta ndihmojnë drejtësinë. Dashnore të tjera të keqtrajtuara e të dhunuara nga mafiozë mashtrues. Dhe me karrige qeveritare me siguri që po flasin dhe do flasin edhe më shumë… që drejtësia të vihet në vend!

Kohë me shumë-shumë informacione kjo. Njëri më i rëndë se tjetri, por me thënë të drejtën ky informacioni i këtyre dashnoreve po ndihmon jo pak…!”, shprehet nënkryetari i PL-së, Petrit Vasili.

Më të lexuarat