BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x
BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë jehonë goditjes së liderit të PD-së

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë
x
BREAKING NEWS

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u qëllua me grusht në protestë, Homeland Justice publikon foton me shënjestër tek koka e Ramës dhe Yuri Kim dhe bëjnë paralajmërimin ‘bombë’

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u
x

Politike

Debate të ashpra LIVE në emision/ Kadia nuk përmbahet: Po ik o Endri mos u merr me Google se le nam

Debate të ashpra LIVE në emision/ Kadia nuk përmbahet: Po ik o

Endri Shabani, kryetar i Nismës Thurje i kërkoi llogari Besard Kadias, zv.ministrit të Ekonomisë sa i takon portit të Durrësit me argumentin se 40% e të ardhurave të tij shkojnë për rrogën e Kadias.

“Ti je zyrtar publik dhe ti si zyrtar publik duhet të më japësh llogari këtu. Unë lexoj që kjo kompania që ti bashkëpunon është e proceduar penalisht në Pakistan, në Indi dhe në Kroaci. A mund të më japësh llogari ti këtu si zyrtar publik, si kryenegociatori me këtë kompani?” – tha Shabani në “Now me Erla Mëhillin”.

Ndërkohë Kadia pati një përgjigje të thjeshtë për situatën.

“Po ik o Endri mos u merr me Google se le nam,” – u shpreh ai.

Shabani iu drejtua më pas me argumentin se nga pikëpamja e formimit akademik, Kadia ishte inferior ndaj tij.