BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

Deklarata e Xhaçkës se "plazhin e duam që të mos vijë dikush nga mali të vërë çadrën", ironizon ish-ministri: Vetëm po të jetë lapsus se ndryshe nuk ka shpjegim, nëse e ka dhe për mua që jam malësor, atëherë...

Deklarata e Xhaçkës se "plazhin e duam që të mos

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo komentoi ndër të tjera frazën e përdorur nga deputetja Olta Xhaçka, e cila gjatë një interviste u shpreh se “plazhin e duam që të mos vijë dikush nga mali të vërë çadrën”.

Sipas Milos ky është një “lapsus emocional” që nuk duhej përdorur nga Xhaçka, dhe sipas tij ka vend për të kërkuar ndjesë.  

"Unë jam malësor i atij bregdeti. Nëse znj.Xhaçka e ka edhe për mua që jam në Palasë dhe duke qenë në Palasë s’kam nevojë të shkoj nëpër hotele, por shpesh herë marr çadrën me gjithë shezlonget dhe shkoj në bregdet dhe ulem. Si puna ime e bëjnë edhe shumë qytetarë të tjerë, dhe janë në të drejtën e tyre të shkojnë në plazhin e tyre, në detin e tyre, ku janë rritur. Do ta quaja më tepër një lapsus emocional të znj.Xhaçka sepse s’ka si të shpjegohet ndryshe. Ndoshta e ndodhur përballë një presioni emotiv për shkak të çështjes dhe akuzave që i janë bërë asaj i ka shpëtuar kjo frazë, të cilën media e merr të shkëputur nga konteksti dhe fillon e bën komente. Nëse e përkthyer fjalë për fjalë ka të bëjë me këtë qasje që i bëra unë, patjetër që ka vend për të kërkuar ndjesë. Por unë mendoj që një zonjë deputete, ish-ministre, dhe mbi të gjitha një njeri i formuar, nuk besoj se do të duhej ta bënte këtë deklaratë”, tha Milo.

Më të lexuarat