BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

“Deputet hipokrit që bën sikur nuk i do paratë...”, Alibeaj flet për rritjen e pagave, ja zgjidhja që duhet për korrupsionin

“Deputet hipokrit që bën sikur nuk i do paratë...”,

Enkelejd Alibeaj tha në një intervistë për Euronews Albania se rritja e pagave të deputetëve është edhe një mjet që u siguron atyre pavarësinë dhe imunitetin ndaj korrupsionit.

Ish-kryetari i komanduar  i PD tha se deputetëve opozitar nuk duhet t’ju vijë turp që të paguhen në propocion me pozicionin që ata kanë.

“Nuk duhet të kemi turp dhe nuk duhet të kenë turp sidomos deputetët e opozitës që për shkak të gjithë nevojave dhe kërkesave që kërkon për të ushtruar detyrën e deputetit të kërkojnë nëj mbështetje financiare në propocion me detyrën që kanë.

 Por më mirë një deputet i paguar propocionalisht, por jo hajdut, se sa një deputet hipokrit që bën sikur nuk i do paratë, por nga ana tjetër shtrin duart. Sinqeriteti vlerësohet më shumë.

Alibeaj tha se kjo vlen më shumë për deputetët e opozitës, ndërsa për deputetët që thanë se kjo rritje pagash është më shumë se ç’duhet, Alibeaj tha se kjo është një mendësi bolshevike.

“Deputetë të cilët bëjnë si komunistët e një herë e një kohe; “I pari në sakrifica dhe i fundit në privilegje”, kjo është mendësi bolshevike. Duhen thënë gjërat hapur dhe nuk duhet abuzuar me financat, por deputetët nuk duhet të kenë asnjë tundim për të rënë pre e joshjeve. Kjo është mjet i pavarësisë dhe imunitetit ndaj korrupsionit për deputetët e opozitës”,-tha Enkelejd Alibeaj.