BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Deputeti Petro Koçi tallet me Berishën, e cilëson plak karagjoz dhe akuzon kreun e “Foltores” se kërkon tensione në Kuvend pas dështimit të protestave

Deputeti Petro Koçi tallet me Berishën, e cilëson plak karagjoz

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi komentoi zhvillimet e djeshme para dhe brenda Kuvendit të Shqipërisë nga opozita. Në një prononcim për mediat, deputeti Koçi ironizoi ish-kryeministrin Sali Berisha, duke thënë se drejtuesi i fraksionit të protestave në Partinë Demokratike nuk u poq kurrë. “Unë e shikoj kështu që, ky i fraksioni që drejton protestat vajti 80-vjeç dhe nuk u poq kurrë”, deklaroi ai. Më herët deputeti i PS, Petro Koçi komentoi dhe veprimet e deputetëve të Partisë Demokratike dhe sidomos tensionet e shkaktuara nga ligjvënësit e “Foltores” brenda Parlamentit, teksa tha se këto veprime të opozitës janë të planifikuara. Madje, Koçi theksoi se pas dështimit të protestave, opozita sipas tij, po e zhvendos tensionin në Kuvend. “Edhe ne kemi praktikuar një lloj revolte në Kuvend kur na është hequr e drejta e votës së fshehtë. Ju kujtohet një mocion që do bëhej për zonjën Topalli dhe nuk na është lejuar që votimi të bëhej i fshehtë. Opozita sot po përpiqet që dështimin e saj në protesta ta zëvendësojë me dhunë në Parlament. U bënë disa seanca që më shumë flet opozita sesa mazhoranca. Ata e  kanë planifikuar që të përjashtohen dhe të shkelin hapur rregulloren. Sot kanë shkulur mikrofonat përveç se i kanë fryrë bilbilit. Nuk ka ndonjë qëllim nga mazhoranca që t’i përjashtojë”, u shpreh ai. Por ndonëse përçarja e PD në dy grupe vijon të jetë aktuale, për Koçin edhe sikur ata të jenë të bashkuar, nuk do të arrijnë dot rezultate pozitive në vendoret e 14 majit. “PD si e bashkuar si e pa bashkua, si me vulë si pa vulë do humbas zgjedhjet në 14 maj”, tha ai. Lidhur me ngritjen e një komisionin hetimor për çështjen “McGonigal” të kërkuar nga opozita, Koçi theksoi se nuk është marrë një vendim për dy arsye. Së pari sipas tij, ka një iniciativë për ndryshime ligjore për ngritjen e komisionit dhe së dyti, në kërkesën e opozitës ka dyshime për falsifikim të firmave. “Janë dy çështje. Ka një iniciativë për të ndryshuar ligjin për komisionin hetimor. Por ka e një problem tjetër që duket si teknik por është çështje më e thellë morale. Disa deputetë dyshohet se kanë falsifikuar firmat. Ka pasur 2-3 iniciativa që në përmbajtje kanë të njëjtën gjë dhe këto janë bashkuar të gjitha në formën e një mocioni. Kjo është një flluskë sapuni dhe kështu ka për të përfunduar”, nënvizoi Koçi.

Më të lexuarat