BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Politike

Deputetja e “grupit të Alibeajt”: Do mbështesim kandidatin e dalë nga “Primaret” e Berishës! Bashkimi është jetik për ne!

Deputetja e “grupit të Alibeajt”: Do mbështesim

Deputetja e Partisë Demokratike, Ilda Dhori, është shprehur se dalja e opozitës me një kandidat të vetëm në zgjedhjet lokale të 14 majit është jetike për vendin.

Përmes një interviste për Panorama TV, Dhori tha se në Bashkinë e Divjakës po mbështetet kandidati i dalë nga “Primaret” dhe sipas saj, në bashkitë ku opozita do të garojë me një kandidat, janë edhe më të mëdha shanset për të fituar zgjedhjet.

Ajo shtoi se duhet të përfundojë koha e sfidimit të njëri-tjetrit brenda PD-së dhe të gjithë bashkë të përballen me qevernë.

“Dalja me një kandidat është jetike për ne. Për të ringjallur shpresën e shqiptarëve për të ecur përpara. Në Divjakë ne do të dalim me një kandidat të vetëm. E kemi filluar tashmë fushatën, Jemi në mbështetje të kandidatit Aurel Malko. Do të jemi në çdo ditë në mbështetje të një kandidati që do të jetë kryetari i ardhshëm i Bashkisë.

Duhet të marrë fund koha e sfidimit të njëri-tjetrit dhe të sfidojmë qeverinë që po dëmton shqiptarët. Shancet janë të mëdha në zonat ku jemi me një kandidat. Bashkitë duhet t’i kthehen shërbimeve. Në bashkitë me 2 kandidatë, aty jam skeptike. Shoh sfidë brenda opozitës, jo sfidë me regjimin. Ne atë kandidaturë që ka dalë nga primaret, atë kemi mbështetur”, u shpreh Dhori.